J.Petrauskienė ir A.Zalewska aptars tautinių mažumų švietimą, pasikeis profesinio mokymo abiejose šalyse patirtimi, BNS informavo švietimo ir mokslo ministrės patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė.
Anot jos, Lietuva šiuo metu vykdo profesinio mokymo sistemos pertvarką: stiprinama sąveika tarp mokymo ir darbo rinkos, keičiamas profesinio įstaigų valdymas, įtraukiant į dalininkus verslo atstovus. Lenkijoje taip pat vyksta parengiamieji profesinio mokymo reformos darbai.
Ministrės taip pat kalbės, kaip sudaryti tautinių mažumų mokyklų mokiniams kuo geresnes sąlygas įgyti kokybišką išsilavinimą.
Vyriausybės vadovas su Lenkijos švietimo ministre planuoja aptarti lietuvių kultūros ir švietimo centro įkūrimo Suvalkuose galimybes. Tokio centro prašo ten gyvenanti lietuvių bendruomenė, BNS sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.
Rugpjūčio viduryje S.Skvernelis lankėsi Suvalkuose ir ten gyvenančiai lietuvių bendruomenei teigė, kad Lietuvos valstybė pasirengusi prisidėti prie centro įsteigimo, ieškoti bendrų sprendimo būdų, kad šis centras kuo greičiau atsirastų.
Per susitikimą su kaimyninės šalies ministre premjeras taip pat žada kelti vadovėlių klausimą ir priminti apie susitarimą atgaivinti dvišalę komisiją tautinių bendrijų švietimo klausimams spręsti.
Kovą S.Skvernelis su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu sutarė atgaivinti dvišalę komisiją tautinių bendrijų švietimo klausimams spręsti. Ši komisiją rūpintųsi lietuviškų mokyklų Lenkijoje ir lenkiškų mokyklų Lietuvoje klausimais.
Šiuo metu Lenkijoje veikia trys lietuviškos mokyklos, o dar vienoje dėstoma ir lietuvių, ir lenkų kalba.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Lietuvoje veikia 77 mokyklos, kuriose lenkų mokomąja kalba 2017–2018 mokslo metais mokėsi 11,2 tūkst. mokinių. Lenkijoje veikia keturios lietuviškos mokyklos, joje mokosi per 400 mokinių.