„Dabar visais atžvilgiais saugiau. Klientai galės nebeinvestuoti papildomų pinigų į savo gesinimo sistemas, nes tuo bus rūpinamasi centralizuotai. Ir gyventojams svarbi ši žinia, jiems bus ramiau, žinant, kad teritoriją prižiūri profesionalūs gaisrininkai ir pagalba, prireikus, atskubės per minutę“, – sakė Klaipėdos LEZ valdybos pirmininkas Povilas Vasiliauskas.
Anot jo, būtinybė turėti priešgaisrinę tarnybą atsirado LEZ teritorijoje įsikūrus vis daugiau įmonių, kurios atlieka sudėtingus technologinius procesus, sandėliuoja įvairias medžiagas. Tokia veikla reikalauja arba pačioms turėti savo gesinimo tarnybą, arba gauti šią paslaugą. „Tokių bendrovių yra daug, pavyzdžiui, „Mestila“, „Neogroup“, „Indorama“, – vardijo P.Vasiliauskas.
Anot priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovų, šis padalinys sukurtas LEZ teritorijoje veikiančių bendrovių apsaugai bei kitokio visuomenei ar aplinkai pavojingo incidento atveju, pavyzdžiui, išsiliejus kenksmingoms medžiagoms. Kol kas nei mažesnių, nei didesnių nelaimių LEZ teritorijoje nėra įvykę. Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius per atidarymą gaisrininkams linkėjo, kad iš savo teritorijos jiems reikėtų išvykti kuo rečiau.
Planuojama, kad 12 etatų komanda ateityje bus didinama ir turės vykti į iškvietimus Klaipėdos rajone – Jakus, Dituvos sodus bei kitas arti LEZ esančias gyvenvietes.
Pastato statybos ir dalis įrengimų šiame priešgaisrinės tarnybos padalinyje finansuoti iš valstybės biudžeto. Tam skirta 3,5 mln. litų. Vieną iš naujutėlaičių automobilių gaisrininkams nupirko LEZ valdyba kartu su dviem čia veikiančiomis įmonėmis.