2020 01 08

Liberalai: „Sprendimas „Grigeo“ problemai buvo pasiūlytas prieš dvejus metus“

Klaipėdos pramonininkų konfederacijoje 2018 m. lapkričio 27 d. vyko apskritojo stalo diskusija, kurioje dalyvavo tuometinis aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir klaipėdietis Seimo narys Simonas Gentvilas. Diskusijoje buvo kalbama su potencialiais teršėjais, tarp kurių buvo ir „Grigeo“.
Grigeo Klaipėda
Grigeo Klaipėda / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Tą pačią dieną po susitikimo S.Gentvilas parengė pasiūlymą dėl įmonių skatinimo jungtis prie centralizuotų nuotekų tinklų ir suderinęs jį su AB „Klaipėdos vanduo“ vadovais ir specialistais po savaitės – gruodžio 4 d. – jį registravo Seime su kitais septyniais klaipėdiečiais Seimo nariais. Tiesa, du parlamentarai savo parašus po beveik dviejų savaičių atsiėmė.

Pakeitimas būtų leidęs 5 metus finansiškai motyvuoti įmones, kurios būtų atsisakiusios savarankiškos nuotekų valyklos ir būtų pradėjusios naudotis viešąja nuotekų tvarkymo sistema.

15min vizualizacija/„Grigeo Klaipėda“ nuotekų schema
15min vizualizacija/„Grigeo Klaipėda“ nuotekų schema

„Akivaizdu, kad Klaipėdoje reikėjo naikinti vieną taršos šaltinį ir prijungti „Grigeo“ prie miesto nuotekų tinklų, atsisakant jų nuosavų dumblo nuotekų „valymo“ tinklų. Dabar tampa aišku, kodėl tuometinė „Grigeo“ reakcija buvo galimai nusikalstamas abejingumas ir jokios iniciatyvos nerodymas“, – pranešime spaudai situaciją kritiškai vertina Seimo aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas S. Gentvilas.

Parlamentaras siūlė, kad įmonėms, kurių nuotekų kiekis sudaro ne mažiau kaip 2 proc. viešojo vandens tiekėjo per metus išvalomų nuotekų kiekio ir kurios atsisako savarankiškos nuotekų valyklos ir pradeda naudotis viešąja nuotekų tvarkymo sistema, gali būti taikoma kompensacinė sutartinė nuotekų tvarkymo kaina, kuri negali būti mažesnė kaip 50 proc. nustatytos nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos.

Paradoksalu, tačiau siūlomos pataisos sulaukė neigiamų atsiliepimų ir išaiškinimų iš centrinių organizacijų, o pasiūlymas buvo atmestas pagrindiniame Aplinkos apsaugos komitete.

„Susidūrėme su, spėju, tyčiniu aplinkosaugininkų abejingumu ir stipriai užmerktomis akimis – jie dešimtmečius nenustatė jokių pažeidimų. Sunku patikėti įmonės versija, kad tai buvo vienkartinis įvykis. Sakau didžiulį ačiū Klaipėdos teisėsaugininkų ir atvykusių rinktinių aplinkosaugininkų būriui, kurie dirbo šios ilgos operacijos metu. Ikiteisminis tyrimas atsakys į klausimus, kodėl tai vyko ir kas už tai atsakingas. Linkime institucijoms objektyvaus tyrimo ir tikimės, kad kiekvienas žmogus pats įvertins šios įmonės veiklą rinkdamasis prekes“, – akcentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gintaras Vaičekauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis