„Viena vertus, liberalams tai svarbus postūmis, nes jiems reikia įtikinti dalį abejojančiu rinkėjų, kurie paprastai balsuoja už konservatorius, kad jie yra pakankamai stipri politinė jėga, už kurią galima balsuoti, nebijant, kad tavo balsas dings. Tai žinoma, aktualiau Seimo rinkimų metu vienmandatėse apylinkėse, bet bendra mintis, kurios liberalai bando laikytis po Europos Parlamento rinkimų, yra ta žinutė, kad jie yra normali dešinioji partija o ne kažkoks keistas radikalų klubas, už kurį žmonės gali sirgti, bet vis dėlto balsuoti už konservatorius. Šie duomenys tarsi padeda vystyti liberalams šitą naratyvą, kad jie yra rimta dešinioji partija“, – LRT radijui sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorius V.Vobolevičius.
Anot jo, nederėtų iš karto sakyti, kad atsitiko kažkas ypatinga ir liberalams „prasidės rožėmis klotas kelias“.
„Kodėl? Pirma, mes nežinome, kaip labai rinkėjai yra atsidavę toj paskutinėj nuomonėj, ar jie iš tikrųjų pasiryžę taip balsuoti. Jų nuomonė iki rinkimų gali keistis ir dėl to apklausos ne visada rodo naują trendą (tendenciją – BNS). Kitas dalykas – mes nežinome, iš kokių geografinių regionų tas palaikymas ateina. Tai, kad jie populiarūs Klaipėdoje ir Vilniuje, mes žinome, bet jeigu dabartinis teigiamas atsiliepimas apie liberalus atėjo būtent iš tų miestų, kur jie ir taip populiarūs, tai žiūrint iš rinkimų logikos, jiems čia mažai naudos, nes visi kiti miesteliai kaip buvo ne liberalų, taip ir lieka“, – kalbėjo politologas.
„Lietuvos ryto“ paskelbta naujausia visuomenės apklausa rodo, kad Liberalų sąjūdis pakilo į aukštesnę poziciją – už partiją balsuotų 8,7 proc. rinkėjų, jeigu artimiausią sekmadienį vyktų Seimo rinkimai.
Bendrovės „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys sako, kad Liberalų sąjūdis šiuo metu turi labai aukštą poziciją – ji yra aukščiausia per visus metus, kai atliekamos tokios apklausos.