Į Liberalų sąjūdžio pirmininkus kandidatavo ilgametis partijos pirmininkas Eligijus Masiulis ir Klaipėdos Liberalų sąjūdžio skyriaus narys Liudas Andrikis, Priklausomybės ligų centro vadovas. E.Masiulis partijai vadovauja nuo 2008-ųjų. Už jį šeštadienį surengtuose rinkimuose balsavo 399 partijos nariai, už L.Andrikį – 49.
E.Masiulis teigė, kad per artimiausius dvejus metus partijos laukia nemažai iššūkių – artėja šalies prezidento bei Europos Parlamento rinkimai. 2015-aisiais bus renkamos savivaldybių tarybos. Anot E.Masiulio, svarstomos dvi alternatyvos dėl prezidento rinkimų. „Viena alternatyva – palaikyti Dalią Grybauskaitę, nuspręstų dalyvauti rinkimuose. Antra – kelti savo kandidatą. Tarp tų žmonių, kurie galėtų būti kandidatais, minimos ir Petro Auštrevičiaus, ir Eugenijaus Gentvilo, ir Vitalijaus Gailiaus pavardės. Galutinius sprindimus priimsime sausį, partijos tarybos posėdyje, kai bus daugiau aiškumo“, – teigė E.Masiulis.
Suvažiavimas Klaipėdoje rengiamas neatsitiktinai. Šis miestas, dėl tvirtų liberalų pozicijų, jau vadinamas liberaliu. Iš čia kilę ir parlamentarai Eugenijus Gentvilas bei Eligijus Masiulis, abu stovėję prie partijos vadovo vairo.
Per praėjusius Seimo rinkimus liberalai pelnė 8,5 proc. rinkėjų balsų, t.y. už juos balsavo beveik 117 tūkst. 500 žmonių. Liberalų sąjūdis šiuo metu Seime turi dešimt atstovų.
Į suvažiavimą Klaipėdoje suvažiavo beveik 450 partijos narių
Sekmadienį bus renkami sąjūdžio nariai, dalyvausiantys Europos Parlamento rinkimuose. Į partijos sąrašo lyderius būsimuose EP rinkimuose pretenduoja Liberalų sąjūdžio pirmininko pirmasis pavaduotojas Gintaras Steponavičius, partijos valdybos nariai Petras Auštrevičius ir Vytautas Grubliauskas bei partijos narys Antanas Guoga.
Šioje kadencijoje Liberalų sąjūdžiui atstovauja Leonidas Donskis. Siekiama, kad ir kitoje kadencijoje liberalai turėtų nors vieną narį Europos Parlamente.
Naujausiais visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, Liberalų sąjūdis per rinkimus į parlamentą surinktų apie 5-6 proc. rinkėjų balsų.