Premjerės teigimu, vakcinų kiekis yra „truputį didesnis, nei kad objektyviai jo reikėtų“, tačiau priminė, kad taip nutiko ES valstybėms nusprendus užsisakyti vakcinas iš visų tuo metu tik potencialių gamintojų, baiminantis, kad dalis veiksmingų vakcinų nepagamins.
„Kai kurie gamintojai nesugebėjo to padaryti, kai kurie sugebėjo, bet vis tiek vakcinų perteklius šioje pasaulio dalyje yra, todėl yra mechanizmų, kaip galima pasidalinti su tomis šalimis, kurioms vakcinos sunkiai prieinamos“, – Vyriausybėje žurnalistams trečiadienį teigė ji.
„Esame suteikę vakcinų dvišaliu principu, pirmiausia – Rytų partnerystės ir kai kurioms kitoms šalims, dabar tiesiog aktyviai dalyvausime „Covax“ programoje ir dalinsimės su pasauliu. Mes galime būti visi pasiskiepiję (...), bet yra valstybių, kurios neišgali to padaryti“, – tvirtino Vyriausybės vadovė.
Anot premjerės, vakcinų ir toliau reikės pačiai Lietuvai: tam bus naudojama ir naujai gautoji „Novavax“, taip pat ir „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos „Comirnaty“ vakcinos naujesnė versija, adaptuojama naujoms mutacijoms, kurią pagal sutartį turėtų gauti Lietuva.
„Skiepijimas mažėja, bet dar kol kas aš negirdėjau niekieno galutinės išvados, kad atėjus rudens sezonui nereikės iš naujo skiepytis. Matyt, kad tą reikėtų preziumuoti“, – sakė ji.
Lietuva iki šiol yra sulaukusi 7,1 mln. įvairių COVID-19 vakcinų, iš jų sunaudota 4,45 mln., kitoms valstybėms Lietuva padovanojo apie 1,1 mln. vakcinų. Didžioji dalis panaudotų vakcinų – „Comirnaty“ (3,5 mln.), „AstraZeneca“ (per 550 tūkst.), taip pat apie 350 tūskst. „Moderna“ bei per 300 tūkst. „Johnson&Johnson“ vakcinų.