„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 12 04

Lietuva ir kitos regiono šalys nepritaria naujai iniciatyvai dėl pabėgėlių

Lietuva ir kitos Vidurio bei Rytų Europos šalys nepritaria naujai Briuselio iniciatyvai dėl papildomo pabėgėlių perkėlimo iš Turkijos. Aptarti naują iniciatyvą Briuselyje penktadienį Europos Komisija pakvietė Europos Sąjungos (ES) valstybių ir vyriausybių atstovus, vadinamuosius „šerpas“.
Migrantai Slovėnijos ir Austrijos pasienyje
Migrantai Slovėnijos ir Austrijos pasienyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Pabėgėliai

Anot diplomatų, reikšdami neigiamą nusistatymą, Lietuvos ir daugumos kitų regiono šalių atstovai nusprendė deleguoti žemesnio rango diplomatus.

„Lietuva jau yra nusprendusi perkelti 70 pabėgėlių iš Turkijos pagal ankstesnius įsipareigojimus. Jokiose naujose schemose dalyvauti šiame etape neplanuojame, todėl Komisijos inicijuotame susitikime Lietuvai atstovauja diplomatas iš Lietuvos atstovybės prie ES“, – BNS penktadienį patvirtino prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Renaldas Vaisbrodas.

Briuselis siūlo naują planą dėl pabėgėlių perkėlimo iš Turkijos pristatyti ES lyderių susitikime birželio 17-18 dienomis. Diplomatų teigimu, nauja programa kol kas numatoma kaip savanoriška schema, dėl naujo priimamo pabėgėlių skaičiaus dar nenuspręsta.

Nauja programa kol kas numatoma kaip savanoriška schema, dėl naujo priimamo pabėgėlių skaičiaus dar nenuspręsta.

Pagrindine iniciatyvos rėmėja laikoma Vokietija, sakanti, kad tokiu būdu nelegalią migraciją galima pakeisti legalia. Iniciatyvos autoriai tikisi, kad priimdama pabėgėlius ES įtikintų Turkiją griežčiau saugoti valstybės sieną ir sumažinti migrantų srautą į Graikiją.

Naujienų agentūros „Reuters“ teigimu, galimybę dalyvauti naujoje schemoje taip pat svarsto Prancūzija, Belgija, Liuksemburgas, Austrija, Švedija, Graikija, galbūt Nyderlandai ir Suomija.

ES šalys anksčiau susitarė perskirstyti 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų iš Italijos ir Graikijos į kitas šalis. Šiai iniciatyvai griežčiausiai priešinosi Lenkija, Vengrija ir Slovakija, o Lietuva laikėsi nuosaikesnės pozicijos ir sutiko su Briuselio siūlymu priimti 1105 pabėgėlius per dvejus metus.

Turkijoje yra daugiau nei 2 mln. pabėgėlių iš Sirijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs