2017 06 27

Lietuva ketina stiprinti parlamentinį dialogą su Lenkija

Antradienį Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos ir Lenkijos strateginio dialogo stiprinimo“, kuria žada tęsti ir plėtoti strateginį Lietuvos ir Lenkijos dialogą parlamentiniu lygmeniu, skatinti bei stiprinti transatlantinius ryšius, teigiama pranešime.
Lenkijos vėliava
Lenkijos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Už rezoliucijos priėmimą balsavo 90 parlamentarų, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 3 Seimo nariai – frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai Rimas Andrikis, Juozas Imbrasas ir Vytautas Kamblevičius.

Priimta rezoliucija Seimas pabrėžia dvišalio bei regioninio bendradarbiavimo su Lenkija svarbą, akcentuoja, jog strateginė šalių partnerystė su JAV yra Šiaurės-Baltijos ir Vidurio Europos valstybių saugumo garantas.

Rezoliucija Lenkija kviečiama tęsti energetinių projektų „LitPol Link“ ir GIPL su Lietuva įgyvendinimą, siekiant Baltijos šalių elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su Kontinentinės Europos tinklais ir užtikrinant didesnį dujų tiekimo saugumą bei konkurenciją regiono dujų rinkoje ir Baltijos šalių kaip nuo Europos atsietų „energetinių salų“ problemos galutinio sprendimo.

Kaimynė taip pat kviečiama labiau įsitraukti ir toliau kartu dirbti, kad „Rail Baltica“, kuris yra visų Baltijos šalių strateginis infrastruktūros projektas, būtų sklandžiai įgyvendintas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Astravo atominė elektrinė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Astravo atominė elektrinė

Priimtu teisės aktu Seimas ragina Lenkiją palaikyti tarptautines Lietuvos iniciatyvas nukreiptas prieš nesaugios Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės statybas, pabrėždamas, kad energetinio saugumo trūkumas yra esminis veiksnys išlaikantis Europos regioną Rusijos įtakos sferoje.

Lenkijos vadovybei kartu su regiono partneriais Seimas siūlo Europos Sąjungoje formuluoti Rytų partnerystės politikos viziją.

Rezoliucija Seimas skatina Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą tarptautiniu lygiu siekiant įvertinti komunizmo ir nacionalsocializmo nusikaltimus.

Įvertindamas Rusijos veiksmus po Lenkijos prezidentinio lėktuvo katastrofos 2010 metais ir atsisakymą grąžinti lėktuvo nuolaužas Lenkijai, Seimas ragina Rusijos Federaciją visapusiškai bendradarbiauti su Lenkijos Respublikos kompetentingomis institucijomis atliekant atnaujintą lėktuvo katastrofos tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų