Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) informavo, kad ambasadą pasiekė elektroniniu paštu siųstas laiškas, tačiau neaišku, ar jį parašė R.Zamolskis. Taip ministerija komentavo dienraščio „Lietuvos rytas“ pranešimą, kad R.Zamolskis prašo Lietuvos padėti bylinėtis su Rusija.
„Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje oficialaus R.Zamolskio prašymo suteikti jam konsulinę pagalbą nėra gavusi. Ambasadą pasiekė elektroniniu paštu siųstas laiškas, tačiau neaišku, ar jį parašė R.Zamolskis“, – pranešė URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas, atsakydamas į BNS klausimą.
Diplomatai atkreipė dėmesį, kad kaliniai Rusijoje neturi galimybės naudotis kompiuteriais ir mobiliais telefonais, o sulaikyti ar kalintys Lietuvos piliečiai laiškus iš įkalinimo įstaigų ambasadai dažniausiai siunčia paštu.
„Lietuvos ambasada, pagal nustatytą tvarką, per Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją kreipėsi į Rusijos teisėsaugos institucijas, prašydama pateikti informaciją apie R.Zamolskio teisinę padėtį baudžiamojoje byloje, jo įkalinimo vietą, laikymo sąlygas, ir paprašė numatyti jam galimybę susisiekti su Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje“, – nurodė ministerija.
Vienas ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių Rusijoje buvo sulaikytas 2014 metais. Lietuvos policija R.Zamolskio ieškojo nuo 2001 metų, kai jis paspruko po susišaudymo su policija. Jo bendrininkas Virginijus Savickis buvo nukautas „Aro“ pareigūnų per įkaitų išlaisvinimo operaciją.
Šiemet birželį Rusijos žiniasklaida pranešė, kad Jekaterinburgo teismas R.Zamolskiui skyrė 16 metų laisvės atėmimo bausmę, pripažinęs jį kaltu dėl nelegalaus ginklo laikymo, vagysčių, plėšimų, kėsinimosi nužudyti.
R.Zamolskis ir du jo bendrininkai nuteisti už nusikaltimus, padarytus Sverdlovsko srityje 2003–2006 metais.
„Lietuvos rytas“ trečiadienį rašo, kad Lietuvos ambasadai atsiųstame laiške 46 metų R.Zamolskis paprašė, kad jį aplankytų ambasados darbuotojai ir suteiktų pagalbą dėl pažeidžiamų teisių.