Koordinacinės grupės susitikime kovo 19–20 d. bus aptariamos bendradarbiavimo galimybės jūros stebėjimo srityje su šiuo metu projekte nedalyvaujančiomis šalimis ir institucijomis. Susitikime taip pat bus aptarta pernai vykdyta veikla ir planuojami šių metų renginiai.
„Projekte jau yra vykdomas Baltijos jūros regiono stebėjimas. Su projekto šalimis-dalyvėmis nuolat dalinamės stebėjimo duomenimis, kas savaitę vykdome SUCBAS mokymus. Šiuo metu svarstome į projekto veiklą įtraukti ir projekte nedalyvaujančias šalis ir institucijas“, – sakė koordinacinės grupės pirmininkavimą perėmęs Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų atstovas kapitonas leitenantas Andrejus Golubevas.
SUCBAS projektas buvo pradėtas 2009 m. kovą ir dabar vienija aštuonias Baltijos jūros baseino valstybes – Estiją, Daniją, Latviją, Lenkija, Lietuvą, Vokietiją, Suomiją ir Švediją. Pagrindinis projekto tikslas – dalytis Baltijos jūros stebėjimo informacija, kuri padėtų užtikrinti saugią laivybą, prisidėtų prie regiono šalių bendradarbiavimo ekonomikos, saugumo, ekologijos ir kitose srityse.
SUCBAS projekto šalims atstovauja gynybos ministerijų ir karinių jūrų pajėgų pareigūnai. SUCBAS Koordinacinės grupės ir Valdybos susitikimai vyksta du kartus per metus, techninio lygmens darbo susitikimai organizuojami dažniau.
SUCBAS projektas prisideda prie Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimo, kurios tikslas yra stiprinti beveik 100 milijonų gyventojų turinčių Baltijos jūros regiono valstybių bendradarbiavimą. Dirbdamos kartu šalys gali įveikti iškilusius ir ateityje kilsiančius bendrus iššūkius bei užtikrinti tvarų Baltijos jūros valstybių-kaimynių vystymąsi.