Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2020 05 20

Lietuva pirmauja Europoje pagal vaikų ir paauglių patyčias, rodo PSO tyrimas

Lietuva pagal vaikų ir paauglių patyčias pirmauja tarp Europos ir kai kurių kitų valstybių, rodo naujausias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas.
Patyčios
Patyčios / Vida Press nuotr.

Pasak tyrimo, Lietuvoje 2018-aisiais patyčias mokykloje patyrė beveik trečdalis 11-13 metų paauglių, o iš kitų tyčiojasi kas ketvirtas berniukas bei maždaug kas septinta mergaitė.

Didžiausias patyčių lygis yra tarp trylikamečių: čia patyčias patiriantys nurodė 32 proc. berniukų ir 31 proc. mergaičių, vienuolikmečių grupėje šie rodikliai atitinkamai siekia 29 ir 26 proc., penkiolikmečių – 26 ir 21 procentus.

Tuo metu pagal tyčiojimosi iš kitų rodiklį Lietuva taip pat pirmauja – šalį tik vienuolikamečių amžiaus grupėje aplenkė Moldova. Lietuvoje trylikamečių grupėje dalyvavę patyčiose nurodė 24 proc. berniukų ir 17 proc. mergaičių, penkiolikmečių grupėje šie rodikliai atitinkamai siekė 30 ir 15 proc., tarp vienuolikmečių – 20 proc. ir 11 procentų.

Kas ketverius metus PSO inicijuojamas tyrimas atliktas 45-iose valstybėse, moksleivių buvo klausiama, ar jie patyrė patyčias ir ar patys dalyvavo jose per pastaruosius keletą mėnesių.

Lyginant su 2014-ųjų duomenimis, ryškiausiai sumažėjo pačias patyrusių berniukų: vienuolikmečių kategorijoje rodiklis sumažėjo nuo 35 iki 29 proc., trylikmečių – nuo 31 iki 24 procentų, penkiolikmečių – nuo 29 iki 26 procentų.

Sąrašo viršuje, įvertinus visas amžiaus grupes – taip pat Latvija, Moldova, Ukraina, Bulgarija, Estija, Rusija, Anglija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos