2018 04 03

Lietuva prisidėjo prie jūrų žvalgybos technologiją plėtojančio ES projekto

Lietuva prisidėjo prie Europos Sąjungos (ES) iniciatyvos vystyti jūrų žvalgybos technologiją. Šis projektas yra pirmasis, kurio ėmėsi pernai įsteigtas Europos gynybos fondas, sukurtas siekiant labiau integruoti Europos šalių kariuomenes ir gynybos pramonę.
Baltijos jūroje treniravosi karo laivai
Baltijos jūroje treniravosi karo laivai (2015 m.) / Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr.

„Ocean2020“ pavadintą projektą vykdys Italijos bendrovė „Leonardo SPA“ su 42 partneriais iš 15 ES šalių.

Tarp šių partnerių – ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos bei Baltijos pažangių technologijų institutas, BNS pranešė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Giedrimas Jeglinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Giedrimas Jeglinskas

„Tarp konsorciumo dalyvių – du partneriai iš Lietuvos. Tai Baltijos pažangių technologijų institutas ir Karinės jūrų pajėgos“, – teigė viceministras.

„Manau, kad tai yra labai didelė sėkmė ir mūsų įvertinimas“, – pridūrė jis.

Jūrų žvalgybos technologijai vystyti Europos gynybos fondas skyrė 35 mln. eurų. Apie šio fondo steigimą Europos Komisija paskelbė pernai birželį.

Ji tikisi, kad iš Europos Sąjungos biudžeto skiriamos lėšos padės efektyviau investuoti į bendrus įsigijimus, o tai padės standartizuoti bendrijos šalių ginkluotę ir padidinti skaičių karių, kuriuos būtų įmanoma dislokuoti užsienyje.

„Europos gynybos fondo konceptas yra, kad jie suteikia pinigus išvystyti produktą, didžiosios įmonės pasiūlo geriausią sprendimą, bet kaip viso to bonusas yra kitų šalių mažesnių ar didesnių įmonių pritraukimas“, – sakė G.Jeglinskas.

Baltijos pažangių technologijų instituto vadovas Tomas Žalandauskas BNS teigė, kad vykdant projektą institutas atliks dvi funkcijas. Viena jų – integruoti skrendančias ir plaukiančias bepilotes sistemas į Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivą.

„Kita funkcija – mes dronų operatorių mokymams, dronų spiečių valdymui diegsime virtualios realybės ir papildytos realybės sprendimus“, – sakė T.Žalandauskas.

Kuriamas Europos gynybos fondas turėtų finansuoti mokslinius tyrimus ir ginkluotės pavyzdžių kūrimą. Briuselis tikisi, kad vėliau įsigydamos pagal šį mechanizmą sukurtą ginkluotę valstybės narės sutaupys, nes taip pirks kur kas didesnį įrangos kiekį, negu kad įsigydamos ją atskirai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų