2018 07 25

Lietuva stoja į ES bylą dėl į žaislus panašių buitinių produktų

Lietuvos Vyriausybė sieks įtikinti Europos Sąjungos (ES) teismą, kad valstybės narės gali uždrausti prekiauti produktais, kurie dėl savo išvaizdos gali būti supainiojami su žaislais ir taip sukelti pavojų vaikų sveikatai.
Prekybos centras
Žaislai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Žaislai

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė pateikti savo poziciją byloje dėl vokiškų produktų platinimo Portugalijoje.

„Apsispręsta, kad Lietuva prisijungs prie bylos. Manau, jog būtų logiška, kad valstybė turėtų tokią teisę vertinti produktus galimos žalos atžvilgiu“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Byla prasidėjo, kai Portugalijos valdžia konfiskavo ploviklius ir tualeto blokelius lėlės ir banglentės formos pakuotėse.

A.Verygos žiniomis, konkrečių ploviklių ir tualeto blokelių, dėl kurių šiuo metu bylinėjamasi, Lietuvos rinkoje nebuvo.

„Tai labiau teorinis ginčas ateičiai“, – teigė ministras.

Liuksemburge įsikūręs ES teismas turėtų pasisakyti, ar ES teisę atitinka draudimas pardavinėti šias prekes, jei ant jų pakuočių tinkamai nurodyta naudojimo paskirtis.

Lietuvos Vyriausybė žada siekti, kad ES teismas neapribotų valstybių narių teisės imtis priemonių dėl pavojingų produktų pašalinimo iš rinkos.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

„Teisingumo Teismui nagrinėjamoje byloje išaiškinus, kad valstybė narė negalėjo uždrausti prekiauti pavojingais produktais, galinčiais kelti pavojų vartotojų sveikatai ir saugumui, Lietuvoje galėtų padaugėti tokių grėsmę sveikatai ir saugumui galinčių kelti gaminių“, – rašoma Vyriausybei pateiktoje pažymoje.

„Tai, be kita ko, dar labiau padidintų vaikų apsinuodijimo minėtaisiais produktais skaičių, kuris ir šiuo metu yra gana didelis“, – rašoma dokumente.

Statistika rodo, kad per metus Lietuvoje plovikliais apsinuodija apie 60 vaikų iki ketverių metų amžiaus.

Lietuva teismui pateiks poziciją, kad produktus importuojanti valstybė gali uždrausti prekybą pavojingais žaislus primenančiais produktais, tačiau iš apyvartos negalima išimti produktų, kurie primena kitos paskirties daiktus, bet nėra pavojingi sveikatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai