„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 11 14 /15:51

Lietuva turi naują Seimą – prisiekė visi parlamentarai

Pirmadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujosios kadencijos Seimas, dirbsiantis iki 2020-ųjų metų. Istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje prisiekė visi Seimo nariai.

Posėdis pradėtas himnu. Posėdžiui pirmininkaujantis Juozas Imbrasas linkėjo, kad naujo Seimo darbus lydėtų „šviesa ir tiesa“.

D.Grybauskaitė linkėjo nenuvilti

Pasveikinti naujos kadencijos Seimo į parlamentą atvyko prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Jaudinuos ne mažiau nei jūs. Ypač tie, kuriems šiandien tai yra pirmoji pamoka, pirmoji diena“, – kalbą pradėjo D.Grybauskaitė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujieji Seimo nariai rengiasi prisiekti
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujieji Seimo nariai rengiasi prisiekti

Ji tikino, kad labai didelis naujokų skaičius rodo, kad Lietuvos žmonės nori politikos atsinaujinimo.

„Jūsų rankose ne tik rinkėjų pasitikėjimo mandatas, bet ir didžiulė galimybė. Jūs galite prisidėti prie politinės sistemos virsmo. Iš uždaros ir vis dar nomenklatūrinės į skaidrų, atvirą ir žmonėms atstovaujantį modernų parlamentarizmą. Tai jūsų rankose“, – sakė prezidentė.

Anot jos, pragaištingai gilėjantis atotrūkis tarp valdžios ir žmogaus, neteisybės ir atskirties jausmas, politinės valios stoka, nuvertintas sąžiningas darbas nutolino geresnį žmonių gyvenimą.

„Todėl tūkstančiams Lietuvos piliečių būtent jūs – naujasis Seimas – tapote nauja viltimi“, – aiškino D.Grybauskaitė.

VIDEO: Dalia Grybauskaitė: „Svarbiausia, kad žmonių viltis netaptų nusivylimu“

Pasak jos, žmonės tikisi, kad supratimas pakeis abejingumą, atsakomybė – savanaudiškumą, profesionalumas – neišmanymą, o neveiklumą – ryžtinga politika.

„Svarbiausia, kad žmonių viltis netaptų nusivylimu“, – sakė prezidentė ir baigė kalbą žadėdama padėti naujam parlamentui.

G.Grušas prašė Dievo palaimos

„Prašome Aukščiausiojo palaimos išrinktiesiems šalies atstovams atsakingoje tarnystėje“, – per iškilmingą posėdį kalbėjo Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujieji Seimo nariai rengiasi prisiekti
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Naujieji Seimo nariai rengiasi prisiekti

Jis prašė Dievo, kad šis lydėtų Seimo narius tiesos pažinimo link, kad jų tarnystė neštų gausių vaisių šaliai ir visiems gyventojams.

„Suteik jiems ištvermės, ugdyk nuolankumo dvasią. Viešpatie, padėk atsakingai naudoti kiekvienam patikėtus išteklius. Meldžiame palaimos visai mūsų šaliai, visiems mūsų žmonėms“, – kalbėjo G.Grušas.

Prisiekti – pagal abėcėlę

Po sveikinimo kalbų prasidėjo svarbiausias pirmojo posėdžio reikalas – priesaikų davimas.

Priesaikas priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Jas Seimo nariai skaitė padėję ranką ant Konstitucijos.

Priesaikos tekstas skamba taip: „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu būti ištikimas Lietuvos Respublikai; prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą; prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“ .

Baigdami prisaiką parlamentarai gali pridurti žodžius „Tepadeda man Dievas“ arba jų nesakyti. Šių žodžių nusprendė nesakyti liberalai Gintaras Vaičekauskas, Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, „valstietis“ Stasys Jakeliūnas, socialdemokratas Algirdas Sysas, LLRA-KŠS atstovė Irina Rozova.

Prisiekti Seimo nariai ėjo pagal abėcėlę. Ceremoniją pradėjo Vida Ačienė, o baigė Rokas Žilinskas.

Rinks Seimo pirmininką

Vėliau bus renkamas Seimo pirmininkas ir jo pavaduotojai. Kol bus išrinktas Seimo pirmininkas, posėdžiui vadovaus vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys – „tvarkietis“ Juozas Imbrasas.

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seimo pirmininku siūlo Viktorą Pranckietį, pirmąja vicepirmininke – Rimą Baškienę, dar vienu pavaduotoju siūlomas Arvydas Nekrošius.

Socialdemokratai Seimo pirmininko pavaduotojais siūlys Algirdą Butkevičių ir Gediminą Kirkilą.

Naujos kadencijos Seime dirbs 59 dabartiniai parlamentarai ir 82 nauji arba po pertraukos į parlamentą grįžę politikai. Didžiausią frakciją turės Vyriausybę kartu su socialdemokratai formuosianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), didžioji dauguma jų bus Seimo naujokai.

Per spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ užsitikrino 56 mandatus iš 141, tačiau jų frakcija dar didės prisijungus keliems savarankiškai išrinktiems parlamentarams. Jų koalicijos partneriai socialdemokratai rinkimuose laimėjo 17 mandatų, bet prisidėjus dviem „darbiečiams“ frakcija didės iki 19 narių.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai Seime turės 31 atstovą, Liberalų sąjūdis – 14, jų lyderiai jau patvirtino jog partijos dirbs opozicijoje.

Taip pat aštuonis atstovus Seime turės Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“, keli parlamentarai nuo skirtingų partijų išrinkti vienmandatėse apygardose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų