„Kaip ir pirmieji savanoriai, daugiau kaip prieš šimtą metų, kaip Lietuvos partizanai besipriešindami raudonajam marui, prisiekė kovoti už Lietuvos laisvę, bei jos ateitį ir tesėjo savo žodį. Taip ir Jūs šiandien prisiekėte ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę ir aš tvirtai tikiu, kad ištartų šių priesaikos žodžių Jūs laikysitės ir kad šie žodžiai Jus lydės visą gyvenimą. Kariai, sveikinu pasirinkus kario savanorio kelią“, – sveikindamas karius savanorius kalbėjo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadas majoras Vaidas Vasiliauskas.
Tris savaites kariai dalyvavo teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose – mokėsi karo topografijos ir inžinerijos, taktikos, ryšių, ginkluotės bei šaudybos žinių ir įgūdžių. Geriausiu kursų kariu savanoriu išrinktas j. eil. Rokas Zymonas, kuris iškilmingos priesaikos ceremonijos metu skaitė priesaikos tekstą ir bučiavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-iosios rinktinės kovinę vėliavą. Karys buvo apdovanotas specialia Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado dovana, o devyni geriausiai kursą baigę kariai savanoriai buvo apdovanoti Mokomojo pulko vado padėkos raštais.
Mokomojo pulko organizuojamame BKSĮK dalyvauja visi savanoriai, kurie nusprendžia derinti civilį gyvenimą su karyba, ateidami tarnauti į Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Kariais savanoriais į Krašto apsaugos savanorių pajėgas gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, turintys pagrindinį išsilavinimą (pageidautina vidurinį), fizinį pasirengimą, pagal sveikatos būklę bei moralines savybes tinkami kario savanorio tarnybai.
Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja nuo 20 iki 50 dienų. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis. Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis.