Andrius Pagojus (39 m.) Dubline esančio Wheatfield kalėjimo kameroje be gyvybės ženklų rastas pirmąją šių metų dieną, tačiau žinia viešumą pasiekė šiek tiek vėliau.
Nurodoma, kad jis mirė prarijęs neaiškią medžiagą.
Šaltinių teigimu, vyras prarijo neteisėtai laikomus narkotikus, tačiau ši versija neoficiali.
Lietuvis kalėjime laukė teismo už žmonių kontrabandą į Airiją. Jis už grotų pateko praėjusių metų vasaros pabaigoje, kai buvo sulaikytas dėl įtarimų šia neteisėta veikla.
Operaciją vykdė jungtinės Airijos ir Lietuvos policijos pajėgos.
Manoma, kad A.Pagojus vadovavo nusikalstamai gaujai, kuri organizavo socialiai pažeidžiamų lietuvių atvežimą į Airiją ir juos vertė šioje šalyje pardavinėti narkotikus. Tyrimo duomenys rodo, jog prievarta buvo verčiami dirbti 65 žmonės.
Praėjusiame teismo posėdyje atskleista, jog Lietuvoje jiems buvo žadamas legalus darbas, tačiau vos atvykus į Airiją gaujos nariai juos naudojo smurtą ir įbaugintiems žmonėms liepė platinti heroiną Dubline, Belfaste, Korke, Keryje ir Waterforde.
Gerai Airijos policijai žionomas A.Pagojus taip pat buvo įtariamas pinigų plovimu, anksčiau buvo teistas tiek šioje šalyje, tiek gimtojoje Lietuvoje.
Dar vienas tos pačios gaujos narys – Aurimas Mecius – taip pat laikomas Wheatfield kalėjime, sausio 1-ąją irgi atsidūrė ligoninėje dėl apsinuodijimo neaiškiomis medžiagomis. Jis sausio 6-ąją perkeltas atgal į įkalinimo įstaigą ir apklausos metu tikino nieko neatsimenąs.
Šis vyras kaltinamas 7 žmonių išnaudojamu narkotikų prekybai Waterfordo mieste. Byloje nurodoma, kad lietuvis juos prižiūrėjo ir kontroliavo baugindamas ir naudodamas smurtą, rengdavo ataskaitas velioniui A.Pagojui apie šių žmonių „elgesį ir darbą“.
Be šių dviejų vyrų žmonių kontrabandos tyrimo metu buvo sulaikyti dar keli Lietuvos piliečiai – Donatas Ravickas, Rokas Venckus ir Sandra Pagojė.
Gali būti, kad jie šia veikla vertėsi nuo 2015 metų.
Visi jie taip pat buvo ieškomi Lietuvos policijos. Manoma, jog jie galėjo organizuoti ir narkotikų kontrabandą, o Airijoje įgytus „juodus pinigus“ legalizuoti Lietuvoje pirkdami automobilius ir nekilnojamąjį turtą.