Nuo rugsėjo studentų grupė galės rinktis šį dalyką kaip pasirenkamąjį, o vėliau šiame universitete planuojama sukurti ir lietuvių kalbos studijų programą, teigiama Vilniaus universiteto (VU) pranešime spaudai.
Toks susitarimas pasiektas minėtoje Kinijos aukštojoje mokykloje lankantis Lietuvos ambasadoriui Rokui Bernotui ir VU tarptautinių reikalų prorektoriui Rimantui Vaitkui.
Pekino užsienio studijų universitete siūloma studijuoti 49 užsienio kalbas. Universitetas į savo studijų programas siekia įtraukti visas oficialias Europos Sąjungos (ES) šalių kalbas, ne išimtis ir lietuvių kalba.
Anot R.Vaitkaus, VU Kinijos universitetą aprūpintų lietuvių kalbos mokomąja medžiaga - žodynais, knygomis, audiovizualinėmis priemonėmis, į Pekiną mokyti lietuvių kalbos vyktų ir VU dėstytojas.
2011 metais Lietuvoje numatyta surengti vasaros kalbos kursus Kinijos studentams, tai padėtų geriau įtvirtinti praktines žinias.
Anksčiau VU skelbė pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Kinijos Liaoningo universitetu Šenyango mieste. Ši partnerystė sutvirtins universitetų dėstytojų ir studentų tarpusavio bendradarbiavimą bei skatins dalijimąsi jų moksline patirtimi.
Liaoningo universitetas yra Konfucijaus instituto, kurį VU planuojama atidaryti šių metų rudenį, steigimo partneris. Tai bus vienintelis institutas Baltijos valstybėse, kuris vykdys kinų kalbos ir kultūros neformalaus švietimo programą, plės kinų kalbos mokymą ir kinų kultūros studijas VU Orientalistikos centre.
Konfucijaus institutai, kurių steigimu rūpinasi Konfucijaus institutų valdyba (Hanban) Pekine, veikia 88 pasaulio šalyse.