Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 12 18 /10:59

COVID-19 Lietuvoje: 3181 naujas atvejis, Vilniaus apskrityje – daugiau kaip tūkstantis, mirė net 39 žmonės, nauji atvejai globos namuose, įmonėse

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 3181 naujas koronaviruso atvejis, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 39 žmonės, vienas buvo jaunesnis nei 50-ies. Daugiausia – 17 mirčių – Vilniaus apskrityje. Iš viso šalyje patvirtinta daugiau kaip 100 tūkst., tai yra – 106 210 COVID-19 atvejų. Jau pasveiko 46 560 žmonių, per vakar – 1368, o serga – 58 188. Per Praėjusią parą ištirti 12 595 mėginiai. Daugiau kaip tūkstantis naujų atvejų registruota Vilniaus apskrityje. Virusas neapleidžia globos namų, gydymo įstaigų.
Vilniuje atidarytas mobilusis koronaviruso tyrimų ėmimo punktas
Mobilusis koronaviruso tyrimų ėmimo punktas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, 1053 nauji atvejai registruoti Vilniaus, 432 – Kauno, 363 – Klaipėdos, 360 – Šiaulių, 241 – Panevėžio, 206 – Alytaus, 182 – Utenos apskrityse. Dar 154 infekcijos atvejai patvirtinti Telšių, 87 – Marijampolės, ir 81 – Tauragės apskrityse.

22 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Šiuo metu atlikta 1423 atvejų epidemiologinė diagnostika (1758 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį, todėl jie tiriami šiandien).

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 194 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

24 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar registruoti Telšių rajone įsikūrusiuose Dūseikių socialinės globos namuose, kur iš viso jau patvirtinta daugiau nei 170 COVID-19 ligos atvejų.

17 infekcijos atvejų vakarykštę parą, vertinama, yra susiję su protrūkiu Anykščių rajone veikiančiuose Aknystos socialinės globos namuose, kur per pastarąsias savaites iš viso patvirtinta per 30 infekcijos atvejų.

Ketvirtadienį registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Nemenčinėje veikiančiuose socialinės globos namuose „Senevita“, Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centre, Lazdijų rajone veikiančiuose Kapčiamiesčio globos namuose, Varėnos rajone esančiuose Merkinės globos namuose, Lazdijų rajono Veisiejų socialinės globos namuose, Marijampolės Suvalkijos socialinės globos namuose.

Taip pat registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais Šakių rajone veikiančiuose Kukarskės globos namuose, Kudirkos Naumiesčio Pirminės sveikatos priežiūros centre, Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stotyje, Joniškio Pirminės sveikatos priežiūros centre, Telšių socialinės globos namuose „Vaikystės aitvarai“.

Be to, vakarykštę parą registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, siejamus su protrūkiais Raseinių rajone veikiančiose verpalus gaminančiose įmonėse, taip pat Raseiniuose veikiančiose pramoninėmis prekėmis prekiaujančiose įmonėse.

Vakar registruoti ir koronavirusinės infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Kaune veikiančiose higienos prekėmis prekiaujančiose, maisto pramonės, taip pat minkštų baldų gamybos, automobilių remonto įmonėse bei Birštono vandens gamybos įmonėje, Varėnos statybos įmonėje, Marijampolės prekybos, maisto pramonės įmonėse.

Taip pat registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Pasvalyje bei Tauragėje veikiančiose pieno perdirbimo įmonėse, Kupiškyje veikiančioje kasybos įmonėje, Kelmėje veikiančioje kelių priežiūros įmonėje, Utenos rajone veikiančiose siuvimo įmonėse, Anykščiuose veikiančioje minkštų baldų gamybos įmonėje.

Ketvirtadienį taip pat registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su susirgimais Biržų rajono savivaldybėje bei Pakruojo rajono savivaldybėje.

Taip pat registruoti atvejai (po du ar kelis), siejami su protrūkiais Prienų Ąžuolo progimnazijoje, Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“, Prienų rajono Jiezno gimnazijoje, Varėnos lopšelyje-darželyje „Pasaka“, Klaipėdos „Alksniukas“, Kelmės lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“, Mažeikių lopšelyje-darželyje „Bitutė“, Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje atidarytas mobilusis koronaviruso tyrimų ėmimo punktas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje atidarytas mobilusis koronaviruso tyrimų ėmimo punktas

Taip pat fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, LSMU Kauno ligoninėje, Prienų, Kėdainių, Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Tauragės, Regioninėje Telšių, Molėtų ligoninėse.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 210.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nuo koronaviruso per parą mirė 40–99 metų žmonės

Nuo COVID-19 per praėjusią parą mirė 39 žmonės, jiems buvo nuo 40 iki 99 metų, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Daugiausia – 14 – mirusiųjų buvo nuo 80 iki 89 metų.

Devyni nuo koronaviruso mirę žmonės priklausė 60–69 metų grupei, tiek pat jų priklausė ir 70–79 metų grupei.

Trims mirusiesiems buvo nuo 90 iki 99-erių, taip pat dar trims – nuo 50-ies iki 59-erių.

Vienas žmogus mirė, kuriam buvo nuo 40 iki 49 metų.

17 mirčių fiksuota Vilniaus, dešimt – Kauno, po tris – Panevėžio, Šiaulių ir Telšių, dvi – Alytaus ir viena – Marijampolės apskrityse.

Per praėjusią parą mirė 20 moterų ir 19 vyrų.

Ligoninėse – per 2,4 tūkst. COVID-19 pacientų

Ligoninėse gydomi 2468 pacientai, užsikrėtę koronavirusu. 197 iš jų – reanimacijoje. Deguonis reikalingas 1339 pacientams, 131 žmogui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta kiek daugiau nei pusė ligoninių lovų: 8515 iš 16 tūkst. 585.

Iš 684 reanimacijos lovų užimta maždaug du trečdaliai – 400. Iš 637 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 252, iš 6356 lovų su deguonimi užimta 2300.

Praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai:

  • Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 3181
  • Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 106210
  • Per praėjusią parą registruotų Covid-19 mirčių skaičius: 39 (detalizuota žemiau)
  • Bendras registruotų Covid-19 mirčių skaičius: 972 (detalizuota žemiau)
  • Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius: 490
  • Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 1368
  • Pasveikusių asmenų skaičius: 46560
  • Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 58188
  • Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 12595
  • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1476643

Lietuva šiuo metu yra viena labiausiai COVID-19 paveiktų valstybių Europoje. Pagal savaitės koronaviruso atvejus 100 tūkst. gyventojų Lietuva pirmauja pasaulyje, o pagal mirtis yra penkiolikta, trečiadienį parodė JAV dienraščio „The New York Times“ paskelbti duomenys.

Reaguojant į prastėjančią COVID-19 situaciją Lietuvoje vyriausybė sugriežtino karantino sąlygos, kurios įsigaliojo nuo antradienio vidurnakčio. Apie visus ribojimus detaliai galite paskaityti – čia.

Ketvirtadienį premjerė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kartu su ekspertais Seime aptarė COVID-19 valdymą.

I.Šimonytė pastebėjo, kad COVID-19 situacija yra blogesnė, nei žinoma.

„Situacija yra labai rimta. Testavimas neatskleidžia realios situacijos, todėl kad laboratorijos yra perkrautos ir teigiamų testų skaičius yra tiesiog per didelis, kad jis mums ką nors pasakytų“, – kalbėjo ji.

Ekspertai Seimui siūlė svarstyti įvesti nepaprastąją padėtį, teigė, jog Lietuva testuoja per mažai, o COVID-19 išplitimo mastas – žymiai didesnis, nei manoma. Taip pat jie pabrėžė, kad mirčių nuo COVID-19 skaičius tik augs, o sveikatos apsaugos sistema yra „ties savo galimybių riba“. Tad visuomenei laikas susiprasti.

Santaros klinikų atstovai ketvirtadienį kreipėsi į visuomenę, prašydami savanoriauti: trūksta ne tik medicininio personalo, bet ir žmonių, kurie padėtų gabenti ligonius, dirbtų skalbykloje, kurioje ketvirtadienį neliko kam dirbti. Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė pabrėžė, kad savaitgalio laukiama bijant, kad nebus kaip priimti naujų pacientų ne dėl lovų, bet personalo stokos.

VIDEO: Santaros klinikos kreipiasi pagalbos į visuomenę – atstovų komentarai

Dėl sugriežtintų karantino sąlygų teko užsidaryti daliai parduotuvių, Todėl prekybininkai teigė, kad tokie sprendimai iškraipo konkurenciją, nes prekybos tinklai prekiauja ne tik maistu, bet ir kalėdinėmis dovanomis, kosmetika, žaislais bei kitomis prekėmis.

Ketvirtadienį su prekybininkais susitikusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė prašė dirbti galinčių prekybos tinklų savanoriškai susimažinti asortimentą, kad jame liktų tik būtinos prekės.

„Aš pakviečiau didžiuosius prekybos tinklus savanoriškai apriboti asortimentą. Tam, kad sumažintume pirkėjų srautą“, – žurnalistams Seime sakė ministrė.

Anot jos, prekybos tinklai galėtų veikti kaip užsienyje, kai nebūtinų prekių skyriai yra užtveriami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?