2020 04 02 /16:11

Koronavirusas Lietuvoje: devintoji mirtis – Ukmergės rajone namuose mirė garbaus amžiaus asmuo

Ketvirtadienio 7 val. duomenimis, šalyje jau nustatyti 649 koronaviruso infekcijos atvejai: 68 nauji per parą. Pranešama, kad liga diagnozuota 113 medikų. Pranešta apie devintąjį mirusį asmenį, kuriam nustatytas koronavirusas. Ukmergės rajone namuose mirė garbaus amžiaus asmuo, turėjęs lėtinių ligų. Koronavirusas nustatytas jau po mirties. Tai jau 6-asis miręs asmuo iš Ukmergės rajono.
Koronaviruso pandemija
Koronaviruso pandemija / 123RF.com nuotr.

Vien per praėjusią parą, atlikus 2444 tyrimus, nustatyti 68 nauji susirgimai. Iš viso atlikta 15 635 tyrimų.

Daugiausia naujų koronaviruso atvejų nustatyta Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – 23 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų). Kauno klinikose – 16 (iš jų 12 – iš mobiliųjų punktų). Santaros klinikose – 3 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų). Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje – 13 (iš jų 9 – iš mobiliųjų punktų). Šiaulių ligoninėje – 3 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų). Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute – 8. „SK Impeks MDC“ – 2 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų). Praėjusią parą liko neištirta 2347 ėminiai ((iš jų 1293 – iš mobiliųjų punktų).

Koronaviruso statistika
Koronaviruso statistika

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje mirė 9 žmonės, pasveiko – 7.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 2 d. 7.00 val. duomenys apie atliktus praėjusios paros tyrimus
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 2 d. 7.00 val. duomenys apie atliktus praėjusios paros tyrimus
Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Vilnius ragina atlikti koronaviruso tyrimus visiems medikams, sergančiųjų artimiesiems

16:11

Vilniaus savivaldybė ragina Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) tirti dėl koronaviruso visus be išimties medikus, sergančiųjų artimuosius, užsieniečius.

Pagal iki šiol veikiantį algoritmą, registruotis testavimui numeriu 1808 gali tik karščiuojantys, kitus simptomus jaučiantys arba užsienyje buvę asmenys.

„Vilniaus miesto savivaldybė, matydama, kad mobiliuose testavimo punktuose kasdien neišnaudojami maksimalūs pajėgumai, prašo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sudaryti galimybę dėl COVID-19 viruso testuoti dar bent trijų grupių asmenis: medikus, užsieniečius ir sergančiųjų šeimos narius“, – informuoja savivaldybė.

Pasak pranešimo, Vilniuje veikiantys testavimo punktai per dieną nuo 8 val. ryto iki 20 val. gali imti mėginius kas penkias minutes ir taip iš viso per dieną paimti apie 450 mėginių. Mobiliuosiuose punktuose mėginius imantys specialistai tvirtina, kad maksimalius pajėgumus per dieną būtų galima padidint iiki 720 žmonių.

„Jau dabar kasdien atsiranda laisvų vietų. Šiandien tokių turėtų būti apie 70, rytojui kol kas tėra kelios rytinės registracijos, todėl mobilių punktų darbuotojams kyla klausimų, ar bus ką tirti“, – tvirtina savivaldybė.

Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro vadovė (VVSB) Guoda Ropaitė-Beigė ragina ministeriją vadovautis ir užsienio valstybių patirtimi, kai tiriami ir infekcijos simptomų nejaučiantys asmenys. 

Pasak jos, griežtas algoritmas reiškia ne tik neišnaudojamus Vilniaus pajėgumus, tačiau ir nestabdomą viruso plitimą, kai jį nešioja simptomų nejaučiantys asmenys.

„Padidinkime testavimą, tam turime visas galimybes. Islandai ištyrė 5 proc. savo gyventojų, tarp sergančių net pusė buvo tokių, kurie nejautė jokių simptomų. Todėl sušvelninkime algoritmą, leiskime testuotis tiems, kam iki šiol kažkodėl nebuvo leidžiama - visiems medikams, taip pat užsieniečiams, kuriems šiuo metu tokia galimybė neteikiama, ir sergančiųjų šeimos nariams”, - kvietė G.Ropaitė-Beigė.

Ukmergės rajone mirė 9 žmogus, užsikrėtęs koronavirusu: užgeso namuose

14:54 Atnaujinta 15:38

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas savo paskyroje feisbuke ketvirtadienį pranešė, kad mirė devintasis žmogus, kuriam nustatytas koronavirusas. Garbaus amžiaus žmogus, turėjęs lėtinių ligų, mirė namuose. 

„Šią valandą Ukmergėje iš viso turime 54 susirgimo atvejus, iš jų – 28 sergantys medikai ir 1 Ukmergės ligoninės administracijos darbuotojas. Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius – 9, iš jų 6 iš Ukmergės. Visi mirusieji ukmergiškiai priklausė labai didelei rizikos grupei, pastaroji, jau 6-oji mirtis – garbaus amžiaus gyventojas, turėjęs lėtinių ligų, mirė namuose“, – rašė D.Varnas.

Tai BNS ketvirtadienį patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Turime informacijos apie dar vieną mirtį nuo COVID-19 infekcijos. Žmogus mirė namuose, buvo paimti tyrimai po mirties. Jis, mūsų turima pirmine informacija, ligoninėje negulėjo, ligoninėje kovo mėnesį gulėjo giminaitė“, – teigė R.Lingienė.

Pasak jos, miręs žmogus buvo rizikos grupėje, vyresnio amžiaus.

Kiek vėliau tai patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

 

Koronavirusas nustatytas dviem Klaipėdos policijos pareigūnams

12:50

Koronavirusas yra nustatytas dviem Klaipėdos policijos pareigūnams, kituose komisariatuose užsikrėtusiųjų nėra.

„Du atvejai pas mus yra Klaipėdos mieste“, – BNS ketvirtadienį sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Vienas iš pareigūnų buvo užsienyje, antrasis, kaip manoma, užsikrėtė nuo šeimos narių.

Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė BNS sakė, kad iš užsienio grįžęs pareigūnas buvo saviizoliacijoje, antrasis – dirbo iš namų, todėl kontaktų su kitais policijos darbuotojais neturėjo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Matonis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Matonis

Pasak R.Matonio, į saviizoliaciją siunčiami pareigūnai, kurie dalyvauja sulaikant, manoma, užsikrėtusį asmenį, tačiau šis skaičius nuolat kinta ir duomenų, kiek pareigūnų šiuo metu yra saviizoliacijoje, jis neturėjo.

„Jeigu sulaiko asmenį, kuris yra sergantis, tada jis yra izoliuojamas laikinai, kol testas yra padaromas, ir paskui vėl grįžta į tarnybą“, – sakė jis.

Šie atvejai, pasak policijos atstovo, yra vienetiniai, jų nėra daug.

Šilutėje – antras atvejis, vyras sunkios būklės

12:23

„Šilokarčema“ praneša, kad balandžio 1 d. Šilutės rajone patvirtintas dar vienas klastingojo koronaviruso atvejis. Pasak Usėnų seniūno Algirdo Raukčio, liga užklupo 67 metų Usėnų kaimo gyventoją.  Šiuo metu jo būklė sunki. Gydomas Klaipėdoje.

Žmogus jau sekmadienį buvo išvežtas į ligoninę Tauragėje.  Po valandos Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje jis išgabentas į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę.  Čia, atlikus tyrimus, senyvo amžiaus vyrui nustatyta COVID-19 infekcija.

Pirmasis koronaviruso atvejis Šilutėje oficialiai patvirtintas kovo 25 d. COVID-19 infekcija diagnozuota šilutiškiui, vidutinio amžiaus, nepriklausančiam rizikos grupei. Vyras su žmona buvo išvykę į poilsinę kelionę, kurią nutraukė ir namo išvyko savaite anksčiau, nei buvo planuota. Nukeliautas maršrutas: Vietnamas-Viena-Talinas-Panevėžys. Į Šilutę grįžo kovo 19 dieną.

Tuomet, Šilutės rajono savivaldybės laikinai ėjusios administracijos direktoriaus pareigas Dalios Rudienės duomenimis, pora niekur nesiblaškė, buvo saviizoliacijoje. Kovo 25 dieną pasiekė rajono savivaldybę informacija, kad moteris neužsikrėtusi koronavirusu, o vyro tyrimų rezultatas – teigiamas. Jis šiuo metu savo namuose, mat jokių simptomų nejaučia.

 

Ministerija prašo gyventojų kantrybės, laukiant tyrimų dėl koronaviruso rezultatų

12:20

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė prašanti gyventojų kantrybės, laukiant tyrimų dėl koronaviruso rezultatų, taip pat – sąmoningai toliau laikytis izoliacijos principų.

„Suprantame gyventojų nekantrumą ir norą kuo greičiau sužinoti savo tyrimų rezultatus, bet norime priminti, kad mobilūs punktai ir Karštoji linija 1808 niekaip negali paspartinti ėminių ištyrimo ar atsakymų gavimo“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime teigė viceministrė Kristina Garuolienė.

Pasak jos, šiuo metu plečiamas laboratorijų tinklas, stengiamasi kuo greičiau ištirti paimtus ėminius ir duoti atsakymus jų laukiantiems asmenims.

Ministerija taip pat primena, kad gyventojai tyrimo rezultatą gali pasitikrinti internetu elektroninės sveikatos portale esveikata.lt. Instrukciją, kaip tai padaryti, galima rasti ministerijos tinklapyje.

Jeigu tyrimo atsakymas teigiamas, su koronavirusu užsikrėtusiuoju žmogumi susisiekiama asmeniškai dėl tolimesnės izoliacijos ir gydymo tvarkos.

Jeigu tyrimo rezultatas yra neigiamas, tačiau žmogui buvo atliktas tyrimas dėl koronaviruso infekcijos po kelionės užsienyje arba po turėto kontakto su susirgusiuoju koronavirusu, izoliacija yra tęsiama – skaičiuojama 14 dienų nuo grįžimo į Lietuvą dienos arba nuo paskutinio kontakto dienos.

Ministerijos teigimu, jeigu žmogus, nekeliavęs užsienyje ir neturėjęs kontakto su sergančiuoju koronavirusu, pajuto ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomus ir atlikęs tyrimą gavo neigiamą atsakymą, jam izoliuotis 14 dienų dėl koronaviruso nereikia.

Tačiau tokiu atveju negaluojantis žmogus turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins ar žmogus gali eiti į darbą ar ne, ir, jeigu gydytojas nuspręs, kad žmogus negali eiti į darbą dėl sveikatos būklės, jam bus išduotas nedarbingumas.

Iki šiol dėl koronaviruso ištirti 15 tūkst. 635 ėminiai.

G.Surplys: ištirta rekordiškai daug ėminių, sergančiųjų dalis mažėja

11:03

Trečiadienį ištirtas rekordinis skaičius ėminių, matomas sergančiųjų dalies tarp ištirtųjų mažėjimas, tačiau detalesnės išvados dėl šių skaičių bus pateiktos penktadienį, sako Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

„Šiandien turime naują rekordą – yra ištirti per vakar parą 2 tūkst. 444 mėginiai“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė G.Surplys.

Pasak jo, taip pat nustatytas rekordiškai didelis per parą užsikrėtusiųjų skaičius, tačiau įvertinus, kiek iš viso ištirta ėminių, užsikrėtusiųjų procentas yra gerokai sumažėjęs.

„Vakar nustatyta 68 nauji užsikrėtusiųjų atvejai, tiek daug yra buvę tik kovo 24 dieną. Tačiau norėčiau atkreipti jūsų dėmesį, kad procentiškai tik 2,7 proc. asmenų, kurie vakar buvo ištirti, serga COVID-19“, – pabrėžė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Giedrius Surplys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Giedrius Surplys

„Pikas, kuomet užsikrėtusiųjų nuo visų ištirtųjų Lietuvoje buvo nustatyta 14 proc., buvo kovo 22 dieną. Aplink tą dieną laikėsi maždaug 9–10 proc. užsikrėtusiųjų kasdien“, – sakė G.Surplys.

Pasak jo, nors statistika rodo užsikrėtusiųjų mažėjimą, pastebimą jau kelias paras, dėl to turės pasisakyti ją analizuojantys medikai.

Planuojama, kad jie penktadienį Vyriausybėje spaudos konferencijoje pristatys savo išvadas bei pateiks kelių scenarijų analizę.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, Lietuvoje iš viso yra nustatyti 649 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Iki šiol dėl koronaviruso ištirti 15 tūkst. 635 ėminiai.

Visuomenės informavimo grupės duomenimis, trečiadienį ištyrus 2 tūkst. 444 ėminius, antra tiek liko neištirti.

Beveik pusė neištirtų ėminių liko Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje: čia ištirti 250 ėminiai, neištirtų liko 1153.

Daugiausiai ėminių, 841, ištyrė Kauno klinikos, netirtų ėminių čia neliko. Kitose laboratorijose atlikta nuo kelių šimtų iki kelių dešimčių tyrimų.

Lietuvoje koronavirusas diagnozuotas 113 medikų

10:12

Lietuvoje koronavirusas diagnozuotas 113 medikų, BNS patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Naujausiais duomenimis, Vilniuje koronaviruso infekcija patvirtinta 39-iems medikams, Klaipėdoje – 36-iems, Ukmergėje – 25-iems, Kaune – 10-čiai, dar trys medikai su COVID-19 gydomi Panevėžyje.

„Tai yra visi medikai: gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai“, – sakė D.Razmuvienė.

Pasak jos, duomenys dėl Vilniaus dar tikslinami, nes čia pervežta ir dalis Ukmergės medikų. Užsikrėtusio medicinos personalo atstovų skaičius išaugo tik Klaipėdoje –  čia naujai koronavirusas diagnozuotas penkiems medikams.

Anot jos, NVSC dar renka duomenis, kiek medikų šiuo metu yra izoliuota dėl kontaktų su užsikrėtusiais kolegomis ir kitų aplinkybių.

COVID-19 fondas: 6000 respiratorių iškeliavo į šalies ligonines

09:24

Finansų ministerija praneša, kad įsteigto COVID-19 pasekmių mažinimo fondo naujausias pirkinys  – 6000 vnt. lietuvių įmonės „Intersurgical“ pagamintų respiratorių – iškeliavo į didžiausias šalies ligonines.

Šiuo metu perkama pagalbinė priemonė kraujotakos palaikymo sistemai, kuri leidžia prisotinti kraują deguonimi, kai dirbtinai ventiliuojami plaučiai negali atlikti savo funkcijos (1 vnt.), vienkartinės pirštinės (100 000 vnt.) bei daugkartinio naudojimo apsauginiai kostiumai (50 vnt.).

Pranešime skelbiama, kad visa tai bus skiriama Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms, Respublikinei Vilniaus universitetinei, Kauno klinikinei, Klaipėdos universitetinei, Respublikinėms Šiaulių bei Panevėžio ligoninėms. Būtent šiose ligoninėse hospitalizuojami koronavirusu sergantys pacientai.

Fonde sukaupta parama šiuo metu – 594 tūkst. eurų.

Paskutinis atnaujinimas 2020-04-02 09:24

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis