Jis vyks savivaldybėse, bendrojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose, įkalinimo įstaigose, taip pat internetu.
Egzaminą visose grupėse, išskyrus bendrojo mokyklose, bus galima nuo 12 val. iki 13 val. – pasirinkę jį laikyti internetu piliečiai dalyvaus tik pirmajame etape, o nugalėtojai bus išrinkti pagal teisingų atsakymų skaičių ir laikymui skirtą laiką.
Geriausiai šiandien vykstančiame etape pasirodę piliečiai pateks į antrą etapą, kuris vyks spalio 14 dieną.
Savivaldybėse egzaminą galės laikyti ir iš anksto neužsiregistravę asmenys. Geriausiai šiandien vykstančiame etape pasirodę piliečiai pateks į antrą etapą, kuris vyks spalio 14 dieną.
Mokyklose egzaminas bus laikomas specialios Konstitucijos egzamino pamokos metu, nuo 9 val. Pirmajame etape nugalėję 5-12 klasių moksleiviai taip pat dalyvaus antrajame egzamino etape po dviejų savaičių.
Visi egzaminą laikantys dalyviai suskirstyti į keturias tikslines grupes – moksleivius, nuteistuosius, teisinį išsilavinimą turinčius ar jo siekiančius asmenis ir visus kitus gyventojus. Moksleiviai taip pat suskirstyti į keturias mažesnes grupes pagal amžių. Visoms grupėms parengtos skirtingos užduotys, o patys mažiausieji galės atlikti atlikti kūrybinę užduotį „Mano teisės ir pareigos“.
Po antrojo etapo paaiškėsiantiems egzamino nugalėtojams spalio 28 dieną Prezidentūroje šalies vadovė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis įteiks apdovanojimus. Iš viso nugalėtojais taps 27 egzamino dalyviai – po 3 iš kiekvienos grupės.
Konstitucijos egzaminas Lietuvoje rengiamas jau aštuntąjį kartą.