Pranešime spaudai teigiama, kad įvertinus nuolat tyrime naudojamus duomenis, konstatuojama, kad Lietuva 2008 metais padarė didžiausią pažangą – kartu su Lenkija, Juodkalnija, Moldova, Baltarusija, Bangladešu, Gvatemala, Sirija ir Tonga. „Transparency International" teigiamai įvertino Lietuvos pastangas kurti skaidrią viešųjų pirkimų sistemą, Seimo narių parlamentinei veiklai skirtų lėšų viešinimą.
Penkioliktoji Vyriausybė, suvokdama korupcijos žalą visuomenei, kylančias grėsmes efektyviam valstybės valdymui ir ekonomikai, kovą su korupcija savo programoje išskyrė kaip prioritetinę sritį. Korupcijos mažinimas kaip įsipareigojimas gerinant verslo sąlygas numatytas ir Nacionaliniame susitarime. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius dar šį pavasarį potvarkiu sudarė nuolat veikiančią darbo grupę, kuri rengia kovos su korupcija priemones. Bus siekiama, jog Lietuvos KSI pakiltų iki 5 balų.
„Transparency International“ įvardija, kad kyšininkavimas išlieka opi Lietuvos visuomenės problema. Vis dėlto, lyginant paskutinių penkių metų „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ rezultatus, apie kyšio davimą tvirtinančių verslininkų skaičius nuolat mažėja.