Šie atvejai aptikti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) laboratorijoje tirtuose ėminiuose.
Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 12220 ėminių sekoskaita ir aptikta 8268 B.1.1.7 (alfa variantas), 13 B.1.351 (beta variantas), 211 B.1.620, 6 P.1 (gama variantas) ir 3 B.1.617.2 (delta variantas) viruso atmainų atvejų.
Du nauji nustatyti užsikrėtimai Delta koronaviruso atmaina tarpusavyje nesusiję, jie taip pat nesiejami su pirmuoju užsikrėtimu šiuo variantu, informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
„Dabar turimais duomenimis, tų asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra susijusios, kol kas nėra nustatyta, kad būtų susijusios su tuo pirmuoju Klaipėdoje nustatytu atveju“, – BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.
Anot jos, abu asmenys juto simptomus, susirgimai nustatyti Vilniuje.
J.Petravičienės teigimu, vienas Delta atmaina užsikrėtęs žmogus COVID-19 susirgo po kontakto su sergančiuoju, grįžusiu iš užsienio. Manoma, kad kito asmens užsikrėtimo aplinkybės taip pat yra panašios.
„Pirmuoju atveju socialinėje aplinkoje nustatyti trys didelę riziką turėję asmenys, jiems liga nebuvo patvirtinta. Kitu atveju sąlytį turėjusių asmenų nebuvo nustatyta“, – aiškino NVSC atstovė.
Vienam žmogui liga nustatyta gegužės 27 dieną, kitam – gegužės 28 dieną. J.Petravičienė pabrėžė, kad daugiau informacijos apie atvejus suteikti negali, nes NVSC specialistai informaciją apie Delta mutaciją gavo „labai neseniai“.
„Specialistai tikslina anksčiau epidemiologinės diagnostikos metu surinktą informaciją, kad įvertintų visas sąlygas ir aplinkybes, kurios galėjo būti nenustatytos, kai diagnostika iš pradžių buvo atlikta užsikrėtusiems žmonėms“, – teigė centro atstovė.
Iš viso Lietuvoje sekoskaitos metu patvirtinti trys Delta atmainos, kilusios iš Indijos, atvejai.
Apie pirmąjį šios atmainos atvejį pranešta ketvirtadienį, jis nustatytas į Lietuvą iš Uzbekistano atvykusiam žmogui, atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje.