„Aš 2010 metų gruodžio 19 dieną buvau suimta po protesto akcijos dėl falsifikuotų prezidento rinkimų rezultatų. Į mano biurą įsiveržė kaukėti specialiųjų pajėgų pareigūnai, jie mane suėmė ir nuvežė į KGB kalėjimą. Ten aš išbuvau pusantro mėnesio, kur man buvo pateikti kaltinimai, kaip ir kandidatams į prezidento postą. Mane, žurnalistę, apkaltino organizavus vadinamuosius masinius neramumus gruodžio 19-ąją Minske ir man šiuo metu gresia iki 15 metų nelaisvės“, – BNS pirmadienį sakė žurnalistė.
Ji pasakojo kaltinimų sulaukusi ir dėl to, kad buvo kandidato į prezidentus Andrejaus Sanikovo komandos narė. Po pusantro mėnesio ji buvo paleista, išsiųsta į Kobriną, iš kur sugebėjo pabėgti į Maskvą. Ten, kaip pati teigia, padedant Jungtinių Tautų (JT) Aukščiausiojo Pabėgėlių komisariato valdybai jai pavyko susitvarkyti dokumentus, nes paso jai Baltarusijoje negrąžino.
JT pripažino moterį pabėgėle ir ją priėmė Nyderlandai, tačiau išbuvusi ten vos tris dienas N.Radina išvyko į Lietuvą.
Pasak charter97.org redaktorės, ji prašymą suteikti politinį prieglobstį Lietuvoje pateikė rugpjūčio 4 dieną ir visas procesas tik prasidėjo. Moteris teigia, kad, nors formaliai suteikimas užtrunka apie tris mėnesius, ji tikisi, jog viskas bus sutvarkyta greičiau.
N.Radina tvirtino, kad Lietuvoje politinio prieglobsčio paprašė, nes Vilniuje šiuo metu yra užregistruotas tinklalapis, ten vyksta pagrindiniai darbai. Vilniuje dirba penki charter97.org darbuotojai, kiti slapta dirba Baltarusijoje.
„Interneto tinklalapis charter97.org po prezidento rinkimų Baltarusijoje buvo užregistruotas Lietuvos teritorijoje. Po mano suėmimo chartijos tinklalapio biuras buvo sunaikintas, buvo konfiskuoti visi kompiuteriai, dalis bendradarbių, kurie sugebėjo išvengti suėmimo, persikėlė į Vilnių, todėl nuo to laiko tinklalapis funkcionavo Lietuvos teritorijoje“, – pasakojo tinklalapio redaktorė.
Ji tvirtino, kad šiuo metu charter97.org yra populiariausias interneto tinklalapis Baltarusijoje, jį kasdien aplanko 150–200 tūkst. žmonių.
„Mes dabar esame pagrindinis šaltinis baltarusiams apie tai, kas vyksta šalyje, nes baltarusiai dabar neturi nepriklausomos televizijos, nepriklausomų laikraščių, ir internetas jiems yra vienintelė galimybė sužinoti tiesą apie tai, kas vyksta Baltarusijoje“, – kalbėjo N.Radina.
Moteris sakė dabar negalvojanti apie apie grįžimą į Baltarusiją. „Prie šios valdžios, prie Lukašenkos režimo man gresia kalėjimas. Kai tik įvyks šalyje demokratiniai pokyčiai, aš iš karto būsiu pasirengus grįžti“, – kalbėjo N.Radina.
Tarptautinė bendruomenė pasmerkė įvykius Baltarusijoje, kai gruodžio 19 dieną pasibaigus balsavimui prezidento rinkimuose jėgos struktūros išvaikė protesto akciją. Tuomet sumušti ir suimti šimtai protestuotojų, tarp jų – ir rinkimuose nugalėjusio autoritarinio Baltarusijos prezidento A.Lukašenkos varžovai prezidento rinkimuose.