2024 05 26 /08:28

Lietuvoje renkamas prezidentas

Lietuvoje sekmadienį prasidėjo pakartotinis balsavimas renkant prezidentą.
Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose
Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vilniuje pirmieji balsuotojai rinkosi dar prieš 7 val. atidarant rinkimų apylinkes, dalis jų atvyko su augintiniais.

„Karšta, todėl anksčiau kėlėmės, kad šunį pavedžiotumėme, o tuo pačiu – ir balsuoti“, – BNS į Vilniaus Vytenio rinkimų apylinkę balsuoti atėjusi 53 metų Janina. 

Netrukus švęsiantis 37-ajį gimtadienį vitražistas Edvardas Kulvičius BNS sakė turėjęs rinktis iš naujo, nes antrajame ture neliko jo palaikyto kandidato.

„Mano pasirinkimas nepraėjo. Aš noriu pokyčių, tai balsuoju už tą, kas tų pokyčių truputį žada. Pirmam ture apsispręsti nebuvo sunku, o dabar svarsčiau. Pasirinkau tą, kurio inauguracija gal būtų santūresnė. Santūriau leis mokesčių mokėtojų pinigus“, – BNS teigė jis. 

95-erių Igoris Sokolovas skundėsi dėl „menko pasirinkimo“, bet teigė, kad apsispręsti nebuvo sunku.

„Nutarta, tai nutarta – iš anksto buvau nutaręs, už ką balsuosiu. Dukra prabalsavo už tą patį kandidatą. Bet aš savo galvą turiu, pats galvojau, už ką. Sutapo, kad už tą patį. Viena šeima juk, vienodai mąstome“, – kalbėjo senolis.

39 metų gydytoja Giedrė Budraitienė BNS teigė, kad balsavo už kandidatą, kurį palaiko jo remiama politinė jėga.

„Ne, nesunku buvo apsispręsti. Už tą patį žmogų balsavau ir pirmame ture“, – tvirtino ji, bet pripažino, kad didelių pokyčių nesitiki.   

Vilniaus Vytenio rinkimų apylinkės pirmininkė Julija Čėglytė BNS prognozavo, kad sekmadienį turėtų atvykti mažiau rinkėjų nei per pirmą turą. 

„Per pirmą turą buvo didesnis aktyvumas negu anksčiau. Dabar, tikimės, ateis mažiau“, – teigė ji.  

Kaune, prieš atidarant Ąžuolo rinkimų apylinkę, lūkuriavo pora žmonių – taip pat gerokai mažiau, nei per pirmąjį turą.

63-ejų medikė Birutė Bartaševičienė BNS teigė, kad antrajame ture buvo apsisprendusi balsuoti už tą patį kandidatą, kaip ir pirmajame, tad pasirinkti nebuvo sunku.

„Daug ko reikia Lietuvai. Man dabar atrodo viskas labai gerai, aišku, tas karas baisiausia, karą kažkaip suvaldyti (reikėtų – BNS), kad nebūtų. O šiaip dabar reikia džiaugtis viskuo, ką turime. Mes viską turime“, – sakė ji, paklausta, ko tikisi iš šalies vadovo.

„Ne, buvo nuspręsta jau, viskas lengvai. Taip pat, kaip ir pirmame. Ką dabar veikia, tą patį kad veiktų ir kitus penkerius metus reikia“, – kalbėjo ir statybose dirbantis 57-erių Arūnas.

61-erių kirpėja Laimutė Zenienė sako, kad pasirinkti jai padėjo ir debatai.

„Gal daugiau su žmonėmis bendrauti paprastais turėtų. Važiuoti pas žmones, bendrauti. Jis ten sėdi, jis nebendrauja su žmonėmis, aš kalbu apie esamą (prezidentą – BNS). Nežino jie žmonių. Čia pagrindinė jų problema“, – sakė ji.

Antrajame rinkimų ture susitinka perrinkimo siekiantis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliama premjerė Ingrida Šimonytė.

Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 val. ir truks iki 20 valandos. Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai.

Atkūrus nepriklausomybę, tai – aštuntieji prezidento rinkimai.

Iki balsavimo pabaigos galioja agitacijos draudimas.

Pagal Rinkimų kodeksą, per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, surinkęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių. Jeigu abu kandidatai yra gavę vienodą balsų skaičių, prezidentu tampa tas, kuris pirmą kartą balsuojant sulaukė didesnio palaikymo.

Prezidento kadencija trunka penkerius metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai