Tokia pat maža dalis fiksuota tik Graikijoje, pirmadienį naujausio Eurobarometro duomenis pranešė Europos Komisija.
37 proc. nevažinėjančių traukiniais Lietuvoje teigė, kad dažniau rinktųsi traukinius, jei bilietai kainuotų pigiau, 29 proc. pageidavo daugiau maršrutų, 14 proc. – greitesnių kelionių. Tik 4 proc. nevažinėjančių traukiniais – mažiausia dalis ES – teigė, kad traukinių kelionės Lietuvoje yra nepatikimos.
36 proc. lietuvių negalėjo įvardyti priežasčių, kurios juos paskatintų rinktis traukinius.
Bent kartą per metus traukiniais teigė važinėję 32 proc. Lietuvos gyventojų – mažesnė dalis buvo tik Portugalijoje (29 proc.). Didžiausia dalis fiksuota Švedijoje (86 proc.) ir kitose Skandinavijos šalyse – Suomijoje (74 proc.) ir Danijoje (72 proc.).
Tik 5 proc. – mažiausiai ES – Lietuvoje važinėjančių traukiniais teigė, jog traukinius dažniausiai renkasi verslo kelionėms.
78 proc. apklaustų lietuvių pritarė, kad didesnė konkurencija šiame versle būtų naudinga keleiviams.
Maža dalis traukiniais gyventojų reguliariai naudojosi ir Latvijoje – tik 2 proc. gyventojų traukiniais važinėjo kas savaitę, taip pat kitose šalyse Slovėnijoje, Bulgarijoje, Airijoje ir Suomijoje (taip pat po 2 proc.). Estijoje ši dalis siekė 3 proc. Didžiausia gyventojų dalis kas savaitę traukiniais važinėjo Liuksemburge (12 proc.).
Lietuvoje tyrimą kovą atliko tyrimų bendrovė „TNS Gallup“, kuri apklausė 1016 Lietuvos gyventojų. Tyrime buvo apklausti beveik 26 tūkst. ES gyventojų.