Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 03 /18:36

Lietuvoje – vis dar vienintelis koronaviruso atvejis, tiriami 5 nauji mėginiai

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje tebėra užfiksuotas vienintelis koronaviruso atvejis, o antradienį ryte ištirti 10 naujų mėginių – neigiami, pranešė Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė. Naujai tyrimams gauti 5 mėginiai. Iki šiol iš viso atliktas 191 tyrimas dėl įtariamo koronaviruso. Pasak premjero patarėjo Skirmanto Malinausko, viena spirito gamykla jau antradienį gali pradėti gaminti dezinfekcinį skystį, kurio jau trūksta net medicinos įstaigoms.
Laboratorijos akimirka
Laboratorijos akimirka / Arno Strumilos / 15min nuotr.
Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Naujų koronaviruso atvejų antradienio pavakarę Lietuvoje nenustatyta

18:35

Kaip BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė Lina Bušinskaitė, penki naujausi mėginiai dėl kiniško koronaviruso yra neigiami.

Pasak L.Bušinskaitės, šiuo metu tiriami nauji devyni ėminiai.

„Dabar pradėti tirti devyni ėminiai, jų rezultatai bus vėliau vakare“, – teigė L.Bušinskaitė.

Iš viso šiuo metu ištirti 206 mėginiai.

Ištirta dar 10 mėginių

11:30 Atnaujinta 13:36

Antradienį ištirti dar 10 mėginių, visų tyrimų rezultatai neigiami. Naujų mėginių gauta 5. Jų rezultatų laukiama vakarop, pranešė sveikatos apsaugos ministro patarėja L.Bušinskaitė-Šriubėnė.

Grįžusieji iš koronaviruso zonų nedarbingumo pažymėjimą galės gauti nuotoliniu būdu

09:49

Grįžusieji iš koronaviruso paveiktų teritorijų ar turėjusieji sąlytį su galbūt užsikrėtusiu asmeniu nedarbingumo pažymėjimą galės gauti nevykdami į poliklinikas, nuotoliniu būdu, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tam taip pat nebereikės kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), iki šiol tokiais atvejais organizuodavusio nedarbingumo išdavimą. 

Pakaks prieš skambinant į gydymo įstaigą užpildyti NVSC tinklalapyje esančią anketą. Nedarbingumas suteikiamas dviem savaitėms, skaičiuojant nuo grįžimo į Lietuvą ar kontakto su tikėtino ar patvirtinto viruso nešiotoju. 

Ši supaprastinta tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio įsakyme.

Ministerija pabrėžia, kad ši tvarka galios laikinai, t.y. kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, nedarbingumo išdavimo tvarka supaprastinta siekiant užkirsti kelią galimam užkrato plitimui, tačiau kartu ragino darbdavius užtikrinti galimybes iš viruso paveiktų zonų grįžusiems darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu.

„Noriu dar kartą paraginti darbdavius būti geranoriškiems, solidarizuotis su pastangomis kovoti prieš infekcijos plitimo grėsmes ir, esant galimybėms, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Galimybė jiems likti namuose, taip išvengiant kontakto su kitais žmonėmis, iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės“, – sako A.Veryga.

Dviejų savaičių nedarbingumą gali gauti ir tėvai, įtėviai, seneliai, globėjai, kurių iki 14 metų amžiaus vaikai susidūrė su viruso rizikomis. Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriama visa Kinija, Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. 

Visame pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 90,9 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, 48 tūkst. pasveiko. Lietuvoje nustatytas vienas COVID-19 atvejis.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-03 09:49

„Ką tik dar kartą susitikau su vienintelės Lietuvoje spirito gamyklos vadovu. Jie pasiruošę dezinfekcinį skystį gaminti jau dabar. Šiandien. Yra smulkių niuansų. Pavyzdžiui, gal nepakaks vienodo standarto pakuočių ir jos skirsis ar panašiai, bet tai smulkmena. Dabar eilė parodyti valstybei, kaip sukasi biurokratiniai dantračiai“, – feisbuke rašo S.Malinauskas.

Jis nurodė, kad nuo pirmadienio oro ir jūrų uostuose pradėjo dirbti kariai.

„Šiandien žurnalistams bus parodyta, kaip sutinkamas lėktuvas iš Milano. Beje, į Milaną skrendančių žmonių skaičius labai mažėja. Iš 160 užpildomos vos 35–40 vietų. Tai ir gerai, ir rizika kelionių organizatoriams bei skrydžių bendrovėms“, – rašo premjero patarėjas.

Savo ruožtu Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas Vytautas Kasiulevičius klausia, ar Lietuvai iki gegužės mėnesio apskritai gyvybiškai būtini tiesioginiai kasdieniai skrydžiai į Milaną.

„Ar Nacionalinis visuomenės sveikatos centras turi begalinį srautą savanorių oro uosto patikrai?“ – klausia jis.

Taip pat V.Kasiulevičius svarsto, ar tikrai kiekvienas šeimos gydytojas Lietuvoje šią akimirką savo kabinete turi bent po du FFP2 klasės respiratorius? „Ir jeigu ne, kada turės? Čia pradžiai“, – feisbuke klausia medikas.

Pasak S.Malinausko, naujų iššūkių gali kilti dėl to, kad fiksuojami nauji ligos atvejai Egipte.

„Tai dar skaudžiau atsilieps mūsų kelionių organizatoriams. Sprendimai dėl šios valstybės dar nepriimti, bet netrukus bus svarstomi. Čia jau matau didesnę riziką – kiek turizmo sektoriuje veikiančios bendrovės finansiškai pajėgios amortizuoti tokius smūgius ir kiek jų klientai apsaugoti, jei sektoriuje prasidėtų bėdos“, – skelbia premjero patarėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?