2021 02 15

Lietuvos diplomatinė tarnyba spaudžia britus dėl brangesnių darbo vizų

Lietuvos diplomatinė tarnyba siekia, kad Jungtinė Karalystė atpigintų darbo vizas Lietuvos piliečiams, o dabartinę tvarką vadina diskriminacinė.
Emigracija
Lietuvos diplomatinė tarnyba spaudžia britus dėl brangesnių darbo vizų / Mato Miežonio / 15min nuotr.

Lietuvos, Estijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Slovėnijos piliečiams nuo šių metų pradžios taikoma 55 svarais didesnė vizų kaina nei kitų ES šalių piliečiams.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad šį klausimą kelia tiek ES institucijose, tiek dvišaliuose santykiuose su Jungtine Karalyste.

„Šis diskriminacinis atvejis žinomas ir Europos Komisijai, apie tai informuota ir EK vadovybė. Esame įsitikinę, kad lygus visų ES piliečių traktavimas santykiuose su JK yra bendras visų ES šalių narių interesas“, – BNS sakė užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius.

Pasak jo, klausimas ne kartą aptartas su EK atstovais, ES ambasadorių posėdžiuose, dvišaliu lygmeniu su kitomis ES šalimis narėmis.

„Siekiame, kad problema būtų iškelta ES-JK bendradarbiavimo institucijose. Klausimas yra keliamas ir dvišaliu lygmeniu su Jungtine Karalyste“, – teigė A.Pranckevičius.

Britai teigia, kad vizų kaina skiriasi, nes Lietuva ir kitos keturios šalys nėra prisijungusios prie 1961 metų Europos Tarybos socialinės chartijos, numatančios supaprastintą darbo vizų išdavimą.

Lietuvos diplomatai atkerta, kad tokie argumentai neįtikina, nes Lietuva, kaip ir kitos keturios ES valstybės narės, kurioms nepritaikytas mokesčio sumažinimas, yra prisijungusios prie modernesnės 1996 metų Europos Tarybos socialinės chartijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis