Tarp profesoriaus J.Skiriaus svečių buvo Lietuvos edukologijos universiteto rektorius Algirdas Gaižutis, Visuotinės istorijos katedros asistentas Mindaugas Nefas, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, Seimo narys prof. dr. Arūnas Gumuliauskas. Tolumoje ant stalų bolavo užkandžiai, tortas ir stiprieji alkoholiniai gėrimai.
Kokia čia švietimo įstaiga, čia – kavinė. Eikit, eikit, eikit. O jei ne – išnešim.
Vos tik įėję į patalpą 15min žurnalistai buvo išprašyti lauk aiškinant, kad dėl atvykimo reikėjo tartis iš anksto.
Susirinkusieji teisinosi, kad šventė vyksta ne darbo metu, kad tokia praktika užsienyje įprasta.
„Jūs buvote nors vienoje užsienio šalyje, žinote, kaip būna? Jūsų nemokė tokių dalykų [...] ir žinote, kad ir Prancūzijoje ir kitur...“ – žurnalistei dėstė šventės dalyvis, stebėjęsis, kas čia blogo minėti gimtadienį universiteto kavinėje.
Ypač nepatenkintas buvo buvęs Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas, dabar vadovaujantis viešajai įstaigai „Lietuvos Švietimo Darbuotojų Profesinės Sąjungos Švietimo Paramos Centras“.
Jis pareiškė, kad LEU centriniame pastate įsikūrusi kavinė yra ne ugdymo įstaigos dalis.
„Kokia čia švietimo įstaiga, čia – kavinė. Eikit, eikit, eikit. O jei ne – išnešim, davaj“, – ragino jis.
Dar vienas jubiliejaus dalyvis sprendimą minėti gimtadienį universitete bandė argumentuoti teiginiu, kad kavinė – išnuomota: „Šitoje išnuomotoje kavinėje kas nori gali rengti vakarą. Žmogus sugalvojo rengti vakarą čia, na, taip jis ir padarė. Jūs taip pat galite rengti.“
Pasiteiravus, ar profesorius mokėjo už nuomą, pašnekovas atsakė: „Aš nežinau, kas mokėjo, kas nemokėjo.“
Lietuvos edukologijos universitete veikia kavinė-valgykla, priklausanti UAB „Taumartis“. Bendrovės vadovė – Marija Misiūnienė.
Alkoholio kontrolės įstatymas nurodo, kad ugdymo įstaigose ir jų teritorijoje vartoti alkoholinius gėrimus bei jais prekiauti draudžiama. Ši kavinė yra pagrindiniame LEU pastate.
Kavinėje jubiliejų šventęs J.Skirius nuo 1991-ųjų vadovauja universiteto Visuotinės istorijos katedrai (nuo 2017 metų – Pasaulio istorijos katedrai). Už aktyvią akademinę veiklą istoriką ne kartą apdovanojo Švietimo ir mokslo ministerija, LEU rektorius A.Gaižutis.