Anot Radiacinės saugos centro, per pastarąsias kelias dienas tirtuose mėginiuose radioaktyviojo cezio (197Cs) aktyvumai žaliavose iš Lietuvos, Baltarusijos ar Kaliningrado srities bei kuro granulėse siekė iki 20 bekerelių kilograme (bq/kg) sauso svorio, sudeginus mėginius ir radiologiškai išmatavus pelenus – apie 2000 Bq/kg pelenų.
„Italų spaudoje yra minima, kad pelenuose cezio aktyvumas siekė daugiau kaip 10 tūkst. bekerelių. Tai lyg prilygtų radioaktyviajai atliekai pagal savo aktyvumą. Lietuvoje daugiausia siekia 2 tūkst bekerelių. Todėl mes sakome, kad tai negali būti lietuviška mediena", – BNS trečiadienį sakė Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.
Anot A.Mastausko, Lietuvoje užfiksuoti 137Cs aktyvumai neviršija leistinų lygių ir nelemia papildomos apšvitos gyventojams.
Italijos spauda savaitgalį paskelbė, kad 10 tūkst. tonų medienos kuro siuntoje iš Lietuvos buvo rasta radioaktyviojo cezio (137Cs). Pranešta, kad medienos granulės buvo ištirtos, kai šiaurinėje Aostos Slėnio regiono dalyje nuspręsta jas patikrinti dėl prasto degimo.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą