Kaip teigiama išplatintame pranešime, per pastaruosius dvejus metus Lietuvoje stipriai išaugo nesaugumas dėl ekonominio ir politinio nestabilumo. 77 proc. Lietuvos gyventojų bijo galimo ekonominio ir politinio nestabilumo, kai 2015 metais šių kriterijų baiminosi 66 proc. šalies gyventojų. Dėl etninių konfliktų lietuviai nerimauja kiek mažiau – dėl jų nesaugiai jaučiasi 41 proc. šalies gyventojų, šio rodiklio pokyčiai per dvejus metus nėra ryškūs.
Tyrimo duomenimis Lietuvos gyventojai iš Baltijos valstybių išsiskiria mažiausiu nerimo dėl augančio imigrantų skaičiaus lygiu. Dėl tokio socialinio pokyčio nesaugiai besijaučiantys tvirtina daugiau nei pusė (55 proc.) Lietuvos gyventojų. Lyginant su 2015 metų tyrimo rezultatais, nerimas Lietuvoje dėl augančio imigrantų srauto yra išaugęs – prieš dvejus metus to besibaiminančių lietuvių buvo 41 proc.
Nesaugumas dėl imigrantų, ypatingai – pabėgėlių – skaičiaus pagausėjimo per pastaruosius dvejus metus stipriai išaugo Estijoje. Šios demografinės statistikos pokyčių baiminasi beveik du trečdaliai (60 proc.) Estijos gyventojų. Kita vertus, kaimynai yra gerokai ramesni dėl ekonominio ir politinio nestabilumo, kurio baiminasi vos pusė (52 proc.) estų. Nesaugumo dėl etninių susidūrimų lygis Estijoje labai panašus kaip Lietuvoje – jų baiminasi apie 46 proc. gyventojų.
Latvijos gyventojai labiausiai nori išvengti galimų etninių konfliktų, dėl kurių nerimauja 54 proc. apklaustųjų. Šioje šalyje ryškiausios ir pesimistinės nuotaikos dėl galimo ekonominio ar politinio nestabilumo – dėl jo nesaugiai jaučiasi net 80 proc. latvių. Latvijos gyventojų atsiliepimai dėl galimo imigrantų pagausėjimo parodė, jog net du trečdaliai (64 proc.) kaimynų bijo augančio imigracijos srauto.
Pastaruoju metu įgyvendinti teroro aktai nesustiprino Lietuvos gyventojų baimės dėl terorizmo. Lietuvoje dėl terorizmo nerimauja trečdalis (32 proc.) šalies gyventojų. Latvijoje šis rodiklis, kaip ir visi kiti, yra kiek aukštesnis – terorizmo baiminasi 38 proc. gyventojų. Tyrimas parodė, jog Estijos gyventojai jaučiasi saugiausiai dėl galimo terorizmo – vos 23 proc. kaimynų terorizmą įvardijo kaip nesaugumą keliantį šaltinį.
Draudimo bendrovės ERGO užsakymu tyrimą apie Baltijos šalių gyventojų saugumą atliko Latvijos visuomenės nuomonės tyrimų centras SKDS. Tyrimo metu apklausta trys tūkstančiai 18–74 metų respondentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos – po 1000 iš kiekvienos valstybės.