Pasak muziejaus, į jūrą pirmadienį paleisti penki ruoniukai: Zabova, Unarava, Gastinčius, Iškadnikas ir Unčiakas.
Iš viso pavasarį muziejui teko priglausti ir rūpintis net septyniolika ruonių jauniklių, jie nusilpę ir sužaloti buvo atgabenti iš pajūrio. Gyvūnai buvo prižiūrimi specialistų ir sparčiai sveiko, septyni iš jų jau sveria daugiau nei 40 kilogramų, kai kurie – beveik 60 kilogramų. Pasak specialistų, tai, rodo, kad ruoniukai gebės gyventi jūroje savarankiškai.
Paprastai ruoniukai į jūrą buvo paleidžiami pakrantėje. Tačiau šiemet dėl poilsiautojų gausos ir dėl priekrantės žvejų tinklų artumo ir poilsiautojų gausos, jaunikliai išplukdyti į atvirą jūrą, beveik už 2 kilometrų nuo kranto.
Likę du ruoniukai bus išplukdyti į Baltiją rytoj. Jeigu oro sąlygos bus palankios, jie bus paleisti toliau nuo priekrantės.
Ruoniais Jūrų muziejui padeda rūpintis Aplinkos ministerija, kasmet skirdama lėšų Baltijos pilkųjų ruonių gydymui ir priežiūrai, taip pat skirtos ES lėšos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui.
Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) yra reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 tūkst. metų.