Aptartos ateities Aljanso pajėgų vystymo kryptys, skaitmenizavimas ir naujausių technologijų įtraukimas į pajėgų veiklą.
„Pajėgų prisitaikymas ir transformacija, vystymas ir naujovių įdiegimas yra mūsų, kaip mažų valstybių, stiprybė kovojant su kiekybiškai stipresniu priešininku. Privalome užbėgti įvykiams už akių ir mąstyti kelis žingsnius į priekį. Apie tai ir kalbėjomės su NATO Sąjungininkų transformacijai vadu“, – po susitikimo sakė Lietuvos kariuomenės vadas.
Gen. ltn. V.Rupšio teigimu, ypatingą dėmesį NATO turėtų skirti karinio stebėjimo, skaitmeninių duomenų rinkimui ir apdorojimui skirtų sistemų vystymui. Šiuo metu siekiama sudaryti bendrą tinklą, kuris apjungtų visas dimensijas (sausumos, jūrų, oro, kosmoso ir kibernetinė erdvė) ir įgalintų daugiadėmenes operacijas (angl. Multi-Domain Operation, MDO).
Įgyvendindama šiuos siekus, NATO Sąjungininkų transformacijos vadavietė pasitelkdama naujoves, eksperimentavimą ir karo žaidimus, gerins švietimą Aljanso mastu, sukurdama priemones kariniams ir nekariniams pajėgumams sklandžiai sinchronizuoti savo veiksmus MDO. Įgyvendinimo etapai apims mokymus ir pratybas, pajėgumų plėtrą ir NATO gynybos planavimo procesą.
Birželio 7 d. taip pat vyko NATO Sąjungininkų transformacijos vadavietės 20-mečio renginiai, kuriuose dalyvavo NATO Karinio komiteto pirmininkas, SACT vadas, kariuomenių vadai. NATO Sąjungininkų pajėgų transformacijos vadavietė vadovauja NATO institucijų transformacijai, kadangi kylančios hibridinio karo, kibernetinės erdvės ir klimato saugumo grėsmės reikalauja naujovių ir sinchronizavimo visame Aljanse.