Nors sekmadienio pavakarę sostinės dangus buvo apniukęs, o vėliau net pasipylė audra, laikrodžiui išmušus 22-ą valandą, kai startavo renginys, liūčiai pasiruošę dalyviai ir žiūrovai buvo maloniai nustebinti: išsigiedrijusiame danguje sužibo besileidžianti saulė, šiltas vakaro oras leido į šalį padėti ir skėčius, ir megztinius.
Pradėti šventės uždarymo vakarą buvo patikėta Lietuvos švietimo ministrui Gintarui Steponavičiui. Negailėjęs pagyrųvisas tris dienas šalies gyventojų tautiškumą ir patriotizmą puoselėjusiems renginio dalyviams, ministras paskelbti oficialią renginio pradžią nutarė Maironio eilėmis.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šventės akimirka |
Tiesa, dar žiemą ministras buvo paskelbęs, jog šių metų Lietuvos moksleivių dainų šventei dėl žūtbūtinio taupymo nebus lemta įvykti. Sprendimą pakeisti G.Steponavičių privertė aktyvus šventės rengėjų ir Seimo komiteto pasipriešinimas.
G.Steponavičiui palikus sceną, šioje užvirė tikros aistros: liaudiškas dainas, muziką ir šokius čia atliko per keliasdešimt skirtingų ansamblių, kuriems priklauso net daugiau nei 5 tūkst. atilkėjų. Idant renginys neprailgtų, mažieji renginio dalyviai žiūrovams pasakojo lietuvių liaudies pasakas, pasakėčias.
Bene didžiausio publikos susižavėjimo sulaukė teatralizuoti ansamblių pasirodymai, kurių metu netrūko nei dalyvių energijos ir profesionalumo, nei aikčioti vertusių akrobatinių triukų. Ovacijomis ir pritariančiais šūksniais moksleivius palaikė keli tūkstančiai parke susirinkusių žiūrovų.
Stebėti Lietuvos moksleivių dainų šventę, šalyje atskirai nuo didžiosios Lietuvos dainų šventės vykstančią jau nuo 1964-ų metų, visi norintys galėjo ir neišeidami iš namų – dviejų su puse valandų trukmės renginį tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šventės akimirka |
Per tris šventės dienas žiūrovams pasirodė per 800 kolektyvų: 225 chorai, 225 šokių kolektyvai, 198 ansambliai, 55 pučiamųjų orkestrai ir 29 šokių grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Lenkijos. Viso šių metų šventėje pasirodė daugiau nei 20 tūkst. moksleivių, palaikyti dalyvių į Lietuvą atskubėjo ir specialiosios Latvijos bei Estijos delegacijos.
Dainų šventėje pasirodę moksleiviai trims dienoms buvo okupavę visą Vilnių: savo pasirodymus jie demonstravo sostinės centre, kiekvieną dieną vainikavo didieji renginiai, rengti Vingio ir Kalnų parkuose bei „Siemens“ arenoje.
Šventės uždarymo ceremonija virtusio Ansamblių vakaro atomazga tapo liepsnose paskendusi tautiniais motyvais pagrįsta milžiniška iš šieno pagaminta skulptūra, nepamirštamą įspūdį šventės dalyviams ir žiūrovams paliko į juodą nakties dangų iššauti fejerverkai. Viso šių metų Lietuvos moksleivių dainų šventė šaliai atsiėjo 4,8 mln. litų.