Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 10 08

Lietuvos pareigūnai sieks vakarietiškų statutinių santykių tradicijų

2012 m. gegužės mėnesį startavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo unikalus dvejų metų projektas „Pareigūnų gebėjimų ugdymas socialinio dialogo srityje“. Dviejų metų trukmės projektui skirtas beveik milijonas litų Europos Sąjungos lėšų visos šalies policijos, muitinės ir kalėjimų departamento pareigūnams apmokyti.
Policija
Policija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Sovietiniais laikais darbo santykiai buvo iškreipti ir nebuvo jokio socialinio dialogo, būdingo vakarų šalims. Atgavus Nepriklausomybę sustiprėjo žmonių individualumo suvokimas. Atsirado kita grėsmė – laukinis nevaldomas kapitalizmas. Žmonės nebesupranta, kam jiems reikalingas socialinis dialogas, kai kiekvienas mąsto ir siekia savo tikslų individualiai. Būtent šiais mokymais ir siekiama pagerinti socialinės partnerystės kokybę statutinėje valstybės tarnyboje.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas informuoja, kad projektas užtikrins, jog būtų sėkmingas bendradarbiavimas tarp darbdavio, darbuotojo ir kolektyvo, kad moterys pareigūnės turėtų lygias teises su vyrais. Taip pat mokoma derybų meno susitarimui pasiekti bei lavinami bendravimo ir iškalbos sugebėjimai, kad darbuotojas jaustųsi drąsiai ir galėtų save apginti iškilus ginčui. Projektas ugdys pareigūnų lyderių savybes, kad jie jaustųsi stiprūs iškilus darbinėms problemoms, sieks, kad pareigūnai efektyviai valdytų susirinkimus ir konfliktus.

Galutinis projekto tikslas yra kolektyvinių darbo sutarčių pasirašymas. Jos bus sudarytos pagal pareigūnų praktinių užduočių atsakymus. „1100 žmonių idėjos bus sujungtos į vieną visumą, tai yra unikalu. Visos pareigūnų mintys keliaus ekspertams, kurie pagal jas ruoš kolektyvines sutartis“, - sakė projekto lektorė doc. dr. D. Kaupelytė. Lektore pasirinkta ir kita doc. dr. D. Petrylaitė. Projekto vadovas Vladimiras Banel labai džiaugėsi pasirinkimu: „Tai geriausios savo srities specialistės ir šiuo metu Lietuvoje esančios dėstytojos“.

Projekto renginius jau aplankė tokie svečiai, kaip Teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, kandidatas į Seimą, Kęstutis Tubis. Tokių asmenų apsilankymas, be abejonės, rodo projekto svarbą ne tik patiems pareigūnams, bet ir visai Lietuvai.

Planuojama, kad socialinio dialogo gebėjimų tobulinimo ir darbo sąlygų gerinimo mokymus išklausys daugiau nei tūkstantis Policijos, muitinės ir Kalėjimų departamentų darbuotojų bei administracijos atstovų iš visos Lietuvos. Po pirmojo etapo bus atrinkta 100 pareigūnų, kurie taps tikrais lyderiais, puikiais socialinio dialogo žinovais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas