Taikos sąlygomis pasieniečiams svarbus mobilumas, todėl dauguma pareigūnų tarnyboje būna ginkluoti pistoletais, daugiausia „Glock“, priklausomai nuo užduočių – lygiavamzdžiais šautuvais „Benelli“ ir „Winchester“. Kai kurie daliniai aprūpinti sunkiaisiais kulkosvaidžiais ir snaiperiniais šautuvais.
Tačiau Lietuva stebi karo Ukrainoje patirtį, kur Rusijai užpuolus Ukrainą, į kovą su agresoriumi su kariuomene iškart stojo pasieniečiai ir policininkai.
Generolo R.Liubajevo teigimu, rengiantis tokiam scenarijui, numatomi žingsniai trimis kryptimis – stiprinti karinį rengimą, atnaujinti bendrus planus su kariuomene ir įsigyti naują ginkluotę.
„Matome poreikį patobulinti mūsų veiksmus ir suteikti galimybę mūsų pareigūnams vykdyti ir su karo veiksmais susijusius veiksmus. Taigi tam būtų reikalingas pasirengimas ir ginkluotė“, – kalbėjo VSAT vadas.
Pasak R.Liubajevo, šiemet jau tikimasi proveržio pasieniečiams pereiti prie NATO standartus atitinkančių ginklų. Pernai pasieniečiai jau gavo pirmąją partiją vokiškų automatinių šautuvų G-36, iki metų pabaigos jų bus gauta dar daugiau.
Kartu svarstomi papildomi ginklai kovoti su lengvai šarvuota technika. Tam tikimasi panaudoti gynybos biudžeto lėšas.
„Ginkluotės klausimas labai aktualus – turime pereiti prie NATO standarto atitinkančių ginklų, tas procesas pajudėjo, gal norėtume, kad jis judėtų greičiau, bet situacija ginklų pramonėje ir rinkoje sudėtinga“, – kalbėjo VSAT vadas.