Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 04 25

Lietuvos paštas Raseiniuose: laiptai – neįveikiama kliūtis neįgaliesiems ir mamoms su vaikų vežimėliais

Kartais laiptai gali būti neįveikiama kliūtis. Viena tokių pasitinka neįgaliojo vežimėlyje sėdinčius Lietuvos pašto lankytojus, senolius ar mamas su vaikų vežimėliais Raseiniuose.
Lietuvos paštas Raseiniuose
Lietuvos paštas Raseiniuose / 15min skaitytojo Karolio nuotr.

„Esu pastebėjęs problemą centriniame Raseinių pašte. Kaip į jį patekti su neįgaliojo vežimėliu ar senam žmogui, ar mamai su vaiko vežimu, nes laiptukų nemažai yra. Pridedu nuotrauką“, – redakcijai rašė skaitytojas Karolis.

Žada suprojektuoti pandusą

15min kreipėsi į „Lietuvos paštą“. Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė teigė, kad šis pastatas, kuriame įsikūręs Raseinų paštas, yra statytas sovietmečiu, 1974 m.

„Tam, kad pastatas būtų visiškai pritaikytas neįgaliesiems ir tėvams su vežimėliais, būtina esminė pastato rekonstrukcija. Šiuo metu Lietuvos paštas bendrauja su pastato bendraturčiais, kad kartu galėtumėme suprojektuoti ir pastatyti specialų pandusą, skirtą judėjimo negalią turintiems žmonėms ir tėvams su vežimėliais. Tikimės, kad netolimoje ateityje situacija tikrai pasitaisys“, – vylėsi ji.

Lietuvos paštas, anot V.Budrienės, turi labai daug nekilnojamojo turto objektų Lietuvoje, kurie yra statyti sovietmečiu ir, deja, nepritaikyti neįgaliesiems bei tėveliams su vežimėliais.

„Ten kur atnaujiname arba įsirengiame naujai pašto skyrius, visada padarome ir sprendimus, skirtus šioms grupėms. Dažnu atveju, jeigu dėl to reikia didžiosios dalies pastato rekonstrukcijos, stengiamės keltis į naujas patalpas, kad jos būtų pritaikytos neįgaliesiems ir tėveliams su vežimėliais“, – kalbėjo Korporatyvinių reikalų departamento vadovė.

Veikia mobilus laiškininkas

Kaimiškose vietovėse 12 rajonų veikia mobilūs laiškininkai. Tai iš esmės yra kurjerinė paslauga. Jos esmė – vietoj pašto skyriaus veikia mobilus laiškininkas, kurį gyventojai nemokamai bet kada gali išsikviesti į namus pašto paslaugoms, įmokoms surinkti, prenumeratos užsakymui atlikti.

„Kaimo vietovėse gyvena ypač daug žmonių, kuriems sunku yra judėti. Todėl šis konceptas labai gerai vertinamas mobilių laiškininkų klientų“, – komentavo V.Budrienė.

Dėkojame Karoliui už atsiųstą informaciją.

Pastebėjote nepritaikytą vietą judėjimo negalią turintiems žmonėms? Praneškite apie ją, el. paštu atvirumogalia@15min.lt siųsdami nuotraukas ar vaizdo įrašus 15min.lt. Portale netrukus startuos projektas, kurio autoriai susisieks su tokios vietos savininku(-e) ir informuos apie problemą, pasiteiraus apie priežastis ir paklaus, kokių sprendimų bus imtasi. Po kiek laiko bus susisiekta dar kartą ir pasiteirauta, ar problema iš tiesų išspręsta. Skatinkime pokyčius kartu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų