Palyginus italų fotografo Tony Gentile`o nuotrauką ir Lietuvos pašto ženklą, sunku suabejoti, kad piešdama ženklą pirmosios vietos laimėtoja Irma Balakauskaitė įkvėpimo sėmėsi iš „Reuters“ nuotraukos.
Kaip 15min.lt sakė Lietuvos pašto atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė, dėl Sočio olimpinėms žaidynėms išleistų pašto ženklų į Lietuvos paštą „Reuters“ agentūros atstovai oficialiai nesikreipė.
Mūsų žiniomis, „Reuters“ agentūros atstovas Lietuvoje dėl susiklosčiusios situacijos bendrauja tiesiogiai su Sočio olimpinėms žaidynėms skirtų pašto ženklų autore Irma Balakauskaite, – sakė Lietuvos pašto atstovė spaudai.
„Mūsų žiniomis, „Reuters“ agentūros atstovas Lietuvoje dėl susiklosčiusios situacijos bendrauja tiesiogiai su Sočio olimpinėms žaidynėms skirtų pašto ženklų autore Irma Balakauskaite“, – teigė ji.
Pasak atstovės spaudai, Lietuvos paštas“ kasmet skelbia pašto ženklų kūrimo konkursus, kuriuose dalyvauti ir savo darbus pašto ženklams sukurti gali pateikti ne tik profesionalūs dailininkai, bet ir visi norintys.
A.Jonušaitė pabrėžė, kad pateikdami pašto ženklų konkursui darbus, autoriai kartu pateikia ir dokumentą, kuriame patvirtina, kad jų darbas yra autorinis. Savo patvirtinimu autoriai prisiima atsakomybę už savo darbų originalumą.
Garsusis B.Obamos plakatas taip pat nupieštas iš nuotraukos
„Lietuvos pašto“ atvejį aprašęs tinklalapis dizainologija.lt rašo, kad įžymųjį Baracko Obamos plakatą „Hope“ nupiešęs menininkas Shepardas Fairey`ius panaudojo „Associated Press“ fotografiją.
Į teismą kreipėsi abi puses, o konfliktas baigėsi susitaikymu. Tačiau vėliau Sh.Fairey`ius buvo patrauktas atsakomybėn už dokumentų klastojimą aiškinantis santykius su „Associated Press“ ir už tai buvo nubaustas 2 metais laisvės atėmimo lygtinai, 25 tūkst. dolerių bauda ir 300 valandų viešųjų darbų.