Konferencijoje socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius, pristatydamas sistemos raidą ir šiandienos aktualijas, akcentavo, kad pensijų sistema šiandien apima išties didelį kiekį žmonių: apie 800 tūkstančių iš jų gauna senatvės ir netekto darbingumo pensijas, o dirbančiųjų, kurie moka socialinio draudimo įmokas, yra daugiau kaip 1,3 milijono.
„Sodros“ biudžete pensijų išlaidos sudaro didžiąją dalį. Joms išmokėti kasmet išleidžiama daugiau kaip 8 milijardai litų. Pensijų kaupimo sistemoje šiuo metu dalyvauja 1,14 milijono dalyvių.
Šiuo metu, pasitelkus geriausius šalies mokslininkus, įvertinant pasaulinę patirtį, yra ieškoma tinkamiausio modelio Lietuvai.
Viceministras Laisvūnas Bartkevičius paminėjo, jog pensijų sistema nuolatos buvo tobulinama. „Šiuo metu, pasitelkus geriausius šalies mokslininkus, įvertinant pasaulinę patirtį, yra ieškoma tinkamiausio modelio Lietuvai“, – sakė jis.
Viceministras pristatė šiuo metu vykdomą projektą „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinio - administracinio modelio sukūrimas”, kurio pagalba bus kuriama bendra, ekonomiškai pagrįsta ir subalansuota sistema, siekiant didinti užimtumą, gerinti darbo santykius, skatinti investicijas, užtikrinti priemones, leisiančias pensijų sistemą padaryti tvarią, pensijas – pakankamas, nustatyti aiškias pensijų indeksavimo taisykles, o pačią sistemą padaryti skaidresnę ir aiškesnę.
Konferencijos dalyvius pasveikinusi LR Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pabrėžė, kad visų tikslas yra sudaryti galimybes vyresnio amžiaus žmonėms gyventi oriai, o pensijų sistema turėtų būti pagrindas siekiant šio tikslo.
Renginyje Lietuvos ir užsienio ekspertai apžvelgia pensijų sistemos istoriją ir aptaria numatomas perspektyvas, dalinasi savo šalių patirtimi socialinio draudimo, valstybinių pensijų, pensijų kaupimo srityse.
Jauniausias „Sodros“ mokamos pensijos gavėjas neturi nė vienerių metų, vyriausiajam – 110 metų.
Konferencija surengta minint Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo priėmimo dvidešimtąsias metines.
1994 metais Lietuvos Respublikos Seimas priėmė pensijų įstatymus, kuriais buvo sukurta pirmoji universali nepriklausomos Lietuvos pensijų sistema, pakeitusi paveldėtąją iš Sovietų Sąjungos.
Šią konferenciją organizavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos Seimas, Vilniaus universitetas ir Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacija.
Įdomi statistika:
29,6 milijono metų – tiek stažo yra įgiję visi kartu sudėti senatvės pensininkai, gaunantys senatvės pensijas;
Į „Sodrą“ kasmet kreipiasi apie 3 milijonus dalyvių, taigi statistiškai ši institucija kasmet aptarnauja kiekvieną Lietuvos gyventoją;
Į „Sodros“ teritorinius skyrius įvairiais klausimais kasmet ateina 200 tūkstančių gyventojų – tai yra tiek žmonių, kiek gyvena Klaipėdos mieste ir visame Kretingos rajone kartu;
Jauniausias „Sodros“ mokamos pensijos gavėjas neturi nė vienerių metų, vyriausiajam – 110 metų.