Policijos departamento atstovas LNK televizijai trečiadienį sakė, kad policija nutraukia sutartis dėl finansavimo.
Policijos departamentas prieš kelis metus išdalijo skubios pagalbos renginius, už juos saugos tarnybai mokėjo policija ir savivaldybės.
Policijos biudžetas palyginti 2008 metais, 2012 sumažėjo 25 proc. – 206 milijonais litų.
LNK kalbinta akla ir ligota panevėžietė teigia sutinkanti sumokėti mokestį iš 600 litų pensijos.
Lietuvoje iš viso dabar veikia apie 500 skubios pagalbos „mygtukų“, už juos per metus išleidžiama iki 50 tūkst.
Policija siūlo abonentinį mokestį už šiuos įrenginius mokėti savivaldybėms. Jeigu ir jos lėšų nerastų, galėtų mokėti patys gyventojai. Tai kainuotų apie 24 litus į mėnesį, per metus – 300 litų.
Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis žiniasklaidai yra pripažinęs, kad R.Matonis pripažino, kad per keletą metų tose vietose, kur buvo įdiegti šie įrenginiai, nebuvo įvykdytas nė vienas smurtinis nusikaltimas. Šie įrenginiai sukonstruoti taip, kad nuspaudus pagalbos mygtuką, nukentėjusysis pokalbio nutraukti jau negali, to padaryti neįmanoma net ir užpuolikui. Jautrus mikrofonas skambučius priimantiems operatoriams leidžia girdėti visus garsus patalpoje, suprasti, kas ten vyksta.
Vieno mygtuko prietaisu skambinę žmonės neretai prašydavo sujungti su greitosios pagalbos stočių medikais arba pranešdavo apie gaisrus, smulkias vagystes. Tiesa, du tokius įrenginius vagišiai visgi nugvelbė, tačiau įtariamieji surasti. Viena gyventoja, kurios namuose buvo įtaisytas toks vieno mygtuko pagalbos įrenginys, R.Matonio teigimu, rasta negyva, tačiau nustatyta, kad jos mirtis nebuvo smurtinė.