Vakaro svečiams, kurių gretose buvo ir Čekijos užsienio reikalų viceministras, Prahos Karolio Universiteto prorektorius, su Lietuvos miestais draugaujančių Čekijos miestų delegacijos, papasakota apie Lietuvos sąsajas su Čekija.
1882-84 metais dr. Jonas Basanavičius gyveno Prahoje, kur sėmėsi įkvėpimo tautiniam atgimimui ir kur nuo 2013-ųjų yra jo atminimo lenta. Daugelio čekų nuostabai raidės „š“, „č“ ir „ž“ lietuvių raidynan XX a. pradžioje atkeliavo iš Čekijos.
Dviejų šimtų Čekijos karių, kurie bus netrukus dislokuoti Lietuvoje pagal NATO planą stiprinti rytinių Šiaurės Atlanto aljanso sienų apsaugą vadui kapitonui Martinui Sekerai įteiktas krepšinio kamuolys su linkėjimais prie progos jį panaudoti išpažįstant vadinamąją antrąją Lietuvos religiją – krepšinį.
Kaip simboliška padėka kitoms šalims, keliavusioms su Lietuva per šimtmečius, daugiatautei vakaro auditorijai parodytas Lietuvos ambasados sukurtas animuotas trumpametražis filmas, kuriame paminėti kiekvienos jų kultūriniai ir istoriniai pėdsakai Lietuvoje: Latvijos ir Estijos dalyvavimas Baltijos kelyje, pirmoji Norvegijos Lietuvai padovanota palydovinė antena, kuri karštomis 1991-ųjų dienomis įtaisyta ant Aukščiausios Tarybos stogo, iš Japonijos atkeliavusios sakuros Čijune Sugiharos parkui Vilniuje, meilė krepšiniui iš JAV ir daugelis kitų.
Vakaro Čekijos Nacionalinėje galerijoje metu buvo pristatytos ir kelios lietuviškos patirtys: svečiai pasivaikščiojo po vietas, kuriose buvo kuriamas mūsų šalies valstybingumas, Vilniaus Valdovų rūmų sukurtoje virtualiosios realybės ekspozicijoje; gavo dovanų savo „lietuvišką“ fotoportretą, pagamintą improvizuotoje „Pixelmator“ programos foto studijoje. Šimtmečio paminėjimas buvo neformali šventė su lietuviškais kokteiliais, šaltibarščiais ir gyva grupės „Subtilu-Z“ bei DJ JuoKaz muzika.