Europos Komisijai paskelbus, kad siūlys atsisakyti laikrodžių sukinėjimo pavasarį ir rudenį, dėl direktyvos keitimo dar turės balsuoti valstybės narės ir Europos Parlamentas, BNS sakė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.
Jis sakė manantis, kad šalys neblokuos siūlymo, nes per apklausą daugiau kaip 80 proc. europiečių pasisakė už dabartinės tvarkos keitimą.
„Europos Komisija pateiks transporto tarybai sprendimą dėl direktyvos naikinimo ir ji priims sprendimą, o Europos Parlamentas turės patvirtinti. Yra didelis palaikymas, todėl manau, kad tai turėtų būti tik formalumas ir niekas neblokuos Komisijos siūlymo bei visuomenės nuomonės“, – BNS sakė D.Matulionis.
„Tikimės, kad sprendimas bus iki metų pabaigos“, – pridūrė jis.
Lietuva buvo viena iš iniciatorių, kad ES mastu būtų atsisakyta laiko sukiojimo.
Europos Komisijai pateiktoje pozicijoje Vyriausybė šiemet nurodė, kad atsisakius sukiojimo būtų nuolat taikomas vasaros laikas.
Anot D.Matulionio, šis sprendimas dar nėra galutinis ir po ES apsisprendimo Vyriausybė rengtų diskusiją, kurį laiką palikti – žiemos ar vasaros.
Vasaros laikas kasmet įvedamas daugumoje Europos ir Šiaurės Amerikos šalių. Šios tvarkos šalininkai sako, kad ilgesni šviesūs vasaros vakarai leidžia sutaupyti energijos, skatina žmones būti lauke, mažina eismo nelaimių, nusikalstamumo riziką.
Kritikai teigia, kad kasmetinis ritualas erzina žmones, galimi trumpalaikiai sveikatos sutrikimai, jie pasigenda akivaizdžių ekonominės naudos įrodymų.