Medicininės atliekos nuo vasario pradžios nedeginamos, o jų saugyklos – jau pilnos, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Medicinos atlieku deginimu nuo 2006 metų užsiėmusi bendrovė „Senovė“ tam nebeturi leidimo, o netoli Šiaulių pastatytas įmonės „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įrenginys dar nenaudojamas.
Ketvirtadienį atliekų surinkimą iš gydymo įstaigų vykdanti bendrovė „Senovė“ aptarnaujamoms ligoninėms jau išsiuntė pranešimus, kad laikinai neatvyks išvežti pavojingų šiukšlių, todėl jos atliekas turi kaupti savo patalpose.
„Šią savaitę dar galime kentėti, bet jau kitą gali prasidėti bėdos, nes nebeturėsime kur jų dėti“, – dienraščiui sakė Vilniaus savivaldybės įmonės „Gydomoji gamyba“ vadovas Petras Kazlauskas.
Bendrovės darbuotojai iš didžiųjų miestų ligoninių jau yra surinkę 11 tonų medicininių atliekų. Šios įmonės saugyklose galima laikyti iki 20 tonų pavojingų šiukšlių. „Kai atliekų nebeturėsime kur dėti, nebevykdysime ir įsipareigojimų medicinos įstaigoms. Tuomet šiukšlės kaupsis ligoninėse“, – aiškino P.Kazlauskas.
Viešosios įstaigos Kauno ligoninės Infekcijų skyriaus atstovė Rasa Peredienė sakė žinanti, kad krašte yra sukaupta daug medicininių atliekų ir jų nebėra kur dėti. Tačiau ji pridūrė, kad gydymo įstaigos su tuo tiesiogiai kol kas nesusidūrė.
„Vis dėlto nenustebsime gavę žinią, kad įmonė atliekų išvežti nebegali. Svarstome įvairius išeities variantus“, – sakė R.Peredienė. Anot jos, ligoninė turi galimybę mikrobangomis atliekas padaryti nekenksmingas, o atlikus šią procedūrą jas į sąvartyną galima būtų vežti kartu su kitomis šiukšlėmis.
Bendrovė „Senovė“ medicininių atliekų nebedegina jau nuo vasario pradžios. Vilniaus rajono aplinkos apsaugos departamento direktorius Rolandas Masilevičius dienraščiui teigė, kad pasibaigus įmonės turėtam leidimui deginti atliekas „Senovės“ atstovai nesikreipė dėl jo pratęsimo.