Ketvirtadienį dalyvaudamas portalo 15min.lt tiesioginėje konferencijoje, parlamentaras ir kandidatas į prezidentus L.Balsys patvirtino, kad tuo metu, kai buvo D.Grybauskaitės patarėjas, su prezidente kalbėjosi apie jos biografiją, nes jam tekdavo rengti atsakymus žurnalistams arba prezidentės pasisakymus.
Aš žinojau, kad prezidentė niekada nebuvo išstojusi iš komunistų partijos ant TSKP platformos, tiesiog sėdėjo, laukė, kuo viskas baigsis, taip viskas ir baigėsi, – sakė L.Balsys.
„Aš esu dabar gerokai nustebęs, kai girdžiu pastaruosius jos paaiškinimus „Facebook“, kaip ten viskas buvo. Aš esu nustebęs, nes prezidentės atmintis plėtojasi kažkaip ar vystosi, atsigamina. Man tai yra nauji dalykai, ką ji sako. Aš to nežinojau, aš žinojau truputėlį kitaip. Aš žinojau, kad prezidentė niekada nebuvo išstojusi iš KPSS, tiesiog sėdėjo, laukė, kuo viskas baigsis, taip viskas ir baigėsi“, – konferencijoje pareiškė L.Balsys.
Jis pridūrė, kad prezidentės pateikiamus faktus, kad ji parašė pareiškimą išstoti iš LKP ir prisijungti prie M.Brazausko vadovaujamos partijos, galėtų patvirtinti tie žmonės, kurie vadovavo nuo KPSS atsiskyrusiai LKP.
„Pavyzdžiui, Bronislovas Genzelis, Gediminas Kirkilas. Tačiau jų vieši liudijimai teigia ką kita. Kad tuo metu Aukštosios partinės mokyklos dėstytoja D.Grybauskaitė nebuvo parašiusi jokio pareiškimo nei išstoti, nei įstoti į A.Brazausko LKP. Tokius dalykus, manau, galima įrodyti dokumentais, tą turėtų ir privalėtų padaryti ne vien prezidentė savo „Facebook“ paskyroje, bet žmonės, kurie turi tuos dokumentus – LKP, atsiskyrusios nuo KPSS, archyvus turintys žmonės. O jų yra, jie gyvi, sveiki ir atsimena“, – pabrėžė buvęs D.Grybauskaitės spaudos atstovas.
Teigia įstojusi į A.Brazausko vadovautą partiją
Dar 1989 gruodžio mėnesį. prisijungiau prie atskilusios LKP (kuriai vadovavo A.M.Brazauskas) ir gavau laikiną jos pažymėjimą, – teigė prezidentė.
„Paskelbusi apie tai, kad sieksiu prezidento posto, sulaukiau ne tik palaikymo, bet ir klausimų, susijusių su mano biografija. Todėl dar kartą mėginsiu atsakyti tiems, kas sukluso girdėdamas įvairų skleidžiamą melą apie mane“, – rašė ji D.Grybauskaitė.
D.Grybauskaitė aiškino „nekolaboravusi“ su Mykolo Burokevičiaus partija.
„Dar 1989 gruodžio mėnesį. prisijungiau prie atskilusios LKP (kuriai vadovavo A.M.Brazauskas) ir gavau laikiną jos pažymėjimą. O 1990 06 apsisprendžiau nutraukti dalyvavimą bet kokioje partinėje veikloje. Šiuos 23 metus nebuvau jokios partijos nare“, – rašė ji.