Pasak L.Jonausko, pateiktos pataisos yra dar vienas bandymas apeiti šiuo metu galiojančius teisės aktus ir medžioklėje įteisinti visuomenėje prieštaringai vertinamus naktinio matymo taikiklius.
„Neprieštaravau, kai Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje civilinėje apyvartoje buvo atverta galimybė naudoti naktinius taikiklius krašto apsaugai, tačiau įspėjau, kad turi būti užkamšytos visos landos, kad šie prietaisai neatsirastų medžiotojų rankose. Seime beveik kasmet atsiranda iniciatyvos įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje, tačiau didelė dalis sąmoningų Seimo narių tam prieštaraudavo ir tokio įstatymo nepavykdavo priimti.
Kol mano pateiktos įstatymo pataisos, kuriomis siekiu aiškiai įstatymu reglamentuoti, kad medžioklėje naktinio matymo taikiklių naudojimas yra negalimas, įstrigusios Seimo komitete, atsiranda naujos iniciatyvos įteisinti šių prietaisų naudojimą medžioklėje“, – sako L.Jonauskas.
L.Jonauskas nemato jokios reikšmingos priežasties, kodėl būtų reikalingas naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje.
„Man kelia nuostabą, kad įstatymo iniciatorius, bandydamas apginti naktinio matymo taikiklių medžioklėje įteisinimą, prisidengia Berno konvencija, kuri reglamentuoja Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugą. Dėl to, kad konvencijoje nėra draudžiamas naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje ir kelios valstybės juos naudoja, dar nereiškia, kad ir Lietuvoje turi būti įteisinamas jų naudojimas medžioklėje. Naktinio matymo taikiklių medžioklėje naudojimas yra neetiškas, jis atvertų galimybę suklestėti brakonieriavimui, o miškus paverstų laukinių gyvūnų skerdyklomis“, – teigia L.Jonauskas
Seimo narys Linas Jonauskas siūlo Seime greičiau priimti jo pateiktas Medžioklės įstatymo pataisas, kuriose numatyta, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą, o taip pat – iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.