Ketvirtadienį perskaitytame metiniame pranešime D.Grybauskaitė kritikavo valdžią už nomenklatūrinius įpročius, nesibaigiančias darbo grupes, ekspertams švaistomus milijonus ir tai, kad Lietuvoje viena didžiausių problemų išlieka socialinė atskirtis.
Reikia tą priimti, nes iš tiesų tie skauduliai yra, ji nepasakė netiesos.
„Šiame pranešime ji norėjo akcentuoti skaudulius mūsų visuomenėje, kuriuos kiekvienas žmogus kasdieniniame gyvenime mato. Reikia tą priimti, nes iš tiesų tie skauduliai yra, ji nepasakė netiesos“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė L.Graužinienė.
Ji pasvarstė, kad jei prezidentės metiniam pranešimui laiko būtų skirta perpus daugiau, galbūt šalies vadovė būtų akcentavusi ir teigiamus aspektus.
Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį su prezidentės kritika sutikti nenorėjo, jis pranešimą pavadino priešrinkiminiu, nukreiptu prieš valdančiuosius, kad žmonės už juos nebalsuotų.
„Kiekvienas turime savo vertinimą, bet visada reikia pasakyti ir tai, kas turi būti pasakyta. Kartais tiesa būna skausminga, bet ją reikia išgirsti, ir tikiuosi, kad partijos išgirdo, ir ruošdamos savo programas artėjantiems ketveriems metams į tai atkreips dėmesį“, – teigė ji.
L.Graužinienė pridūrė, kad rinkimams besirengiančios partijos turėtų į tai orientuotis rengdamos programas.
„Socialinė atskirtis Lietuvoje yra didelė, ji nuolatos didėja, ta tendencija yra neraminanti“, – teigė ji ir pabrėžė, kad minimalios algos kėlimas tėra vienas iš būdų su tuo kovoti, o požiūris į problemą turėtų būti platesnis.
„Prezidentė kreipdamasi į žmones akcentavo, kad jie privalo ateiti balsuoti, išreikšti savo nuomonę, ir kad nebūtų sudarytos galimybės neteisėtais būdais gauti politikams balsų. Čia buvo žinia žmonėms, kurie tikrai, manau, kad išgirdo prezidentę ir Seimo rinkimuose bus aktyvūs“, – teigė L.Graužinienė.
Po metinio pranešimo D.Grybauskaitė su L.Graužiniene kalbėjosi apie valandą.
Apie ką buvo kalbėta, Seimo pirmininkė neatskleidė, sakydama, jog tai – asmeniniai dalykai.