„Kaip Seimo narė ruošiau biurą Ukmergėje. Gavau patalpas panaudai iš savivaldybės ir ten buvo labai negražios grindys. Tai, kad buvo negražios grindys ir priimamajame buvo ištiesta danga, aš manau, kad gyventojams tik jaukiau atėjus“, – Lietuvos ryto televizijai sakė Seimo pirmininkė.
Etikos komisijos vadovas primena, kad pagal Seime galiojančią tvarką, parlamentarai iš valdiškos kišenės gali išlaidauti kanceliarinėms prekėms, telekomunikacijų paslaugoms, transportui, biurų nuomai, bet ne remontui. Todėl Graužinienės įsigyti daiktai, anot Valentino Stundžio, patenka į neleistinų prekių sąrašą.
„Pagal tvarką, Valdybos patvirtintą, tu gali nuomotis biurą ir, be abejo, apmokėti eksploatacines tam tikras išlaidas. Be abejo, technikos nuoma ir aptarnavimo technikos nuoma, visos kanceliarinės išlaidos, bet prekių pirkimas biurui, na, iš esmės Valdybos nutarime yra neleidžiamas. Tai yra jau veikla, kuri iš esmės neatitiktų nustatytos tvarkos. Kitaip sakant, turi nuomotis tokį biurą, kurio įrengimu pačiam nereikėtų rūpintis ir tų lėšų tiesiog naudoti, nes jos skirtos ne tam,“ – „Lietuvos ryto“ televizijai teigė V.Stundis.
Jeigu Etikos ir procedūrų komisija nuspręs, kad L.Graužinienės išlaidos nepagrįstos, Seimo vadovei teks praverti savo kišenę.
„Nu jeigu pasakys, kad negalima šluotos nusipirkti biure, tai aš sumokėsiu iš savo atlyginimo, aš nematau jokių problemų,“ – „Lietuvos ryto“ televizijai tvirtino L.Graužinienė.
Praėjusią kadenciją etikos sargams dėl tūkstantinių išlaidų remontui buvo užkliuvę konservatoriai Julius Dautartas ir Jonas Šimėnas. Jie už parlamentines lėšas remontavo partijos patalpas, kuriose buvo įsirengę savo biurus. Buvęs Seimo narys Gediminas Navaitis mokesčių mokėtojų kišenes tuštino pirkdamas brangius indus. Tai jis traktavo kaip parlamentaro veiklai būtiną prekę, tačiau etikos sargai turėjo kitokią nuomonę, todėl pinigus privertė grąžinti į biudžetą.