LSAS prezidentės Indrės Vareikytės teigimu, reformos stabdyti tikrai negalima, tačiau „skambiais šūkiais“ ir „aklai“ jos palaikyti irgi nevertėtų. „Reformos poreikis nekelia abejonių, tačiau kai kurios ruošiamos pertvarkos nuostatos dar tikrai yra tobulintinos. Kol nesame tikri dėl esminių saugiklių būsimiems ir esamiems studentams, negalime sakyti, kad pertvarka bus kokybiška – tokia, kokios reikia Lietuvos aukštajam mokslui ir visuomenei“, – vertina I.Vareikytė.
„Už reformą pasisakome išsakydami savo kritiką, teidami siūlymus, atvirai kalbėdami apie principus ir galimus rezultatus bei reikalaudami konkrečių atsakymų dėl kiekvieno reformos žingsnio“, –kalba LSAS vadovė.
Anot jos, masinių renginių su deklaratyviais lozungais ir nerūpestingų pramogų prieskoniu organizatoriai turėtų nevengti atsakomybės ir deramai paaiškinti dalyviams, kokios grėsmės ar pasekmės jų laukia po šios pertvarkos, rašoma pranešime spaudai. Priešingu atveju, renginiu bus pasakoma tik dalis informacijos, o dėl nutylėtosios dalies skambaus renginio dalyviai bus savotiškai apgauti.
„Galbūt vertėtų rengti tokio pat masiškumo diskusijas ar mokslo ir studijų įstatymo pataisų klausymus? Po tokių veiksmų reformos pradžia būtų iš tikrųjų skaidri, atvira bei efektyvi ir visi pritartų, kad atėjo laikas palaikymo akcijoms“, – siūlo I.Vareikytė.
LSAS anksčiau yra teigusi, jog dar iki mokslo ir studijų įstatymo priėmimo turi būti pradėti aukštųjų mokyklų audito darbai, visuomenei pateikta pertvarkos pasekmių analizė, pradėta kurti informacinė bazė apie aukštųjų mokyklų teikiamo išsilavinimo kokybę abiturientams bei pateikti poįstatyminiai aktai, reglamentuojantys ir numatantys svarbių pokyčių įgyvendinimo mechanizmus.