Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 05 10

LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas: reikia išmokti skaityti upę

Žinomam politikui Gediminui Kirkilui žvejyba – didelis malonumas, o su spiningu mažose upėse gaudydamas žuvis dabartinis Seimo vicepirmininkas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vadovas pailsi, įgauna jėgų ir įkvėpimo naujiems darbams.
Vienas iš G. Kirkilo žvejybos laimikių
Vienas iš G. Kirkilo žvejybos laimikių / Asm. arch.

Šeima su tokiu Gedimino pomėgiu jau susitaikiusi, o ir laiko žvejybai, dažniausiai trūksta. Atsakingos Seimo vicepirmininko pareigos, vadovavimas Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, susitikimai su Lietuvos gyventojais, bendravimas, dalyvavimas įvairiuose renginiuose užima didžiąją G.Kirkilo dienotvarkės dalį.

Žvejyba su spiningu

„Žvejybos su spiningu, ypač mažose upėse, specifika yra ta, kad čia reikia būti vienam. Pamenu, kad 2006-aisiais, tapęs premjeru, privalėjau susitaikyti su tuo, kad pagal įstatymą su manimi visur turi vykti ir apsaugos vyrai. Žvejai žino, mažoj upėj žuvys dažnai būna prie kranto, trekšt šakelė ir viskas, žuvis pabėga.

Apsauga sakydavo, kad instrukcija neleidžia palikti premjero vieno net ir žvejyboje, kad vis tiek tam tikru atstumu turi stovėti greta. Aš sakau, klausykit, čia gi nieko nėra, aš visus šio krašto gyventojus pažįstu. Galų gale supratau, kad nieko nebus, reikia jiems patiems į rankas įduoti spiningą. O tada jie patys pasinerdavo į žvejybą. Taigi galima žvejoti keliese, bet žvejyba yra individualus užsiėmimas, kai tu esi vienas tik su gamta“, – sako LSDDP pirmininkas.

Politikoje, kaip ir žvejyboje, reikia ramiai, apgalvotai elgtis, išmokti skaityti kolegų politikų elgesį, atsakyti į jį ir dar į priekį numatyti kelis ėjimus.

G. Kirkilas sako, labiau mėgstantis žvejoti upėse. Upėje yra visiškai kita žvejyba, ji daug labiau netikėta.

„Upė visą laiką keičiasi: vanduo šiek tiek pakyla, šiek tiek nusileidžia, tuoj pat keičiasi ir žuvų vietos – ar lydekų, ar ūsorių, ar kitų – dėl vandens srovių pokyčių žuvys iš karto kitur atsiduria. Upė yra gyvas reikalas, ji visą laiką keičiasi. Jei vanduo pakilo ir už kokio akmens atsirado duobė, tai kai vanduo nusileis kitur, ir žuvys – kitur. Reikia išmokti skaityti upę. Dabar labai plačiai naudojami echolotai, vadinamieji „deeperiai“, yra lietuviškas išradimas, labai pasiteisinęs ir pardavinėjamas visame pasaulyje. Aš tokių nenaudoju, nes galvoju, kad tai nėra labai sportiška. Įdomiau pasižiūrėjus į vandenį atspėti – štai va ten sukasi vanduo arba priešinga tėkmė – ar tikrai ten stovi lydeka ar koks starkis“, – pasakoja G. Kirkilas.

Politikoje, kaip ir žvejyboje...

Politikoje, kaip ir žvejyboje, reikia ramiai, apgalvotai elgtis, išmokti skaityti kolegų politikų elgesį, atsakyti į jį ir dar į priekį numatyti kelis ėjimus. Diplomatijos nestokojantis LSDDP lyderis G. Kirkilas tokių sugebėjimų turi, gal todėl per daugelį metų politikoje ėjo aukštas pareigas Vyriausybėje ir Seime, inicijavo ir priėmė daug valstybės žmonėms reikalingų įstatymų projektų, dirbo su šviesaus atminimo prezidentu Algirdu Brazausku, vadovavo Krašto apsaugos ministerijai, vadovavo Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

Ir turbūt daug kas pamiršęs, kad būtent G.Kirkilas, būdamas premjeru, kartu su Prezidentu Valdu Adamkumi pasirašė Europos Sąjungos Konstitucija vadinamą Lisabonos sutartį, kuri priartino Lietuvos piliečius prie europinių reikalų.

Džojos Gundos Barysaitės foto. LR Prezidentūros archyvas./po Lisabonos sutarties pasirašymo
Džojos Gundos Barysaitės foto. LR Prezidentūros archyvas./po Lisabonos sutarties pasirašymo

Šiandien G. Kirkilas kartu su kitais Lietuvos socialdemokratų darbo partijos bičiuliais kandidatuoja LSDDP kandidatų sąraše NR. 11 rinkimuose į Europos Parlamentą. Savo diplomatinius sugebėjimus jis būtinai panaudotų sprendžiant svarbius Lietuvos žmonėms klausimus Briuselyje ir Strasbūre.

Akivaizdu, kad būtent derybinių sugebėjimų trūksta Lietuvai atstovaujantiems europarlamentarams.

Akivaizdu, kad būtent derybinių sugebėjimų trūksta Lietuvai atstovaujantiems europarlamentarams, kai sprendžiami klausimai turintys įtakos mūsų ekonomikai, pavyzdžiui, Mobilumo paketo, išmokų suvienodinimo ūkininkams ar kiti.

„Reikės spręsti pačius įvairiausius klausimus, patiems siūlyti įstatymų projektus, ir aplinkos, ir su ekologija, klimato kaita susijusius klausimus. Vis dėlto Lietuva padarė daug žingsnių aplinkos apsaugos srityje, pavyzdžiui, uždrausta verslinė žūklė tinklais, priimtas dar mano Vyriausybės inicijuotas mėgėjiškos žvejybos įstatymas. Tai užtruko, bet įstatymo įgyvendinimas davė gerų rezultatų – iš naujo ėmė veistis beišnykstančios žuvys. Įžuvinimo programai šiemet bus skiriama 2,5 mln. eurų Europos Sąjungos paramos lėšų, skirtų ekologijai. Lietuvai tai yra ypač svarbu. Rezultatus matome, išvalėme upes ir pastaraisiais metais jau atsirado lašišų“, – sako G.Kirkilas.

Pasak Gedimino, Europos Parlamente jo komanda ir jis pats dirbtų būtent Lietuvai, o ne europinėms partijoms ar kažkokiems siauriems interesams.

Europos Parlamente jo komanda ir jis pats dirbtų būtent Lietuvai, o ne europinėms partijoms.

„Negalima pamiršti Lietuvos žmonių, kurie mus renka – privalome jiems atsiskaityti, su jais bendrauti, o ne užsisėdėti Briuselyje ar Strasbūre. Kita vertus, būtina dalyvauti ir EP posėdžiuose, juk ten balsuojama dėl pačių įvairiausių teisės aktų. Mūsų žmonės neretai galvoja, kad Briuselis taip toli, jog jokios įtakos Lietuvai ten priimami sprendimai neturi. Netiesa. Europarlamentarų sprendimai tiesiogiai veikia įvairias mūsų visų gyvenimo sritis – žmonių darbo vietas, sveikatos priežiūrą, keliones, saugumą, vartojimą, mūsų teises. Aš noriu, kad visose šiose srityse vykstantys pokyčiai būtų naudingi mūsų šalies žmonėms“, – teigia G.Kirkilas.

Asm. arch./LSDDP lyderis G. Kirkilas su žmona Liudmila ir anūkais.
Asm. arch./LSDDP lyderis G. Kirkilas su žmona Liudmila ir anūkais.

LSDDP lyderį palaiko šeima

Paklaustas, ką apie galimą darbą Europos Parlamente mano žmona Liudmila, G. Kirkilas džiaugiasi, kad žmona jį palaiko įvairiose situacijose.

„Vaikai užaugę, turi savo šeimas, be galo myliu savo anūkus. Visą gyvenimą dirbę pakankamai intensyvų darbą išmokome šeimoje rasti kompromisus mūsų bendram laisvalaikiui. Esu įsitikinęs, kad taip bus ir ateityje. Tariamės su žmona dėl planų“, – pasakoja politikas.

Visą gyvenimą dirbę pakankamai intensyvų darbą išmokome šeimoje rasti kompromisus mūsų bendram laisvalaikiui.

Neretai ir žvejybos metu paskambina žmonai paklausti, ar sugautą laimikį vežti namo, ar paleisti atgal į vandenį. „Parnešu vieną kitą žuvį, dažniausiai laimikiu pasidžiaugęs paleidžiu atgal. O jei parsivežu, išdarinėju pats, o gamina žmona. Visos lietuviškos žuvys, kurios yra mūsų upėse, jei jas gamini iš karto – labai skanios, visas kulinarinis efektas ir yra šviežumas“, – sako LSDDP lyderis G.Kirkilas. Tačiau į žvejybą kartu su vyru žmona Liudmila nevažiuoja.

„Žmona su šiuo pomėgiu per ilgus metus susitaikė. Be to, aš, žinoma, nepiktnaudžiauju, dėl užimtumo negaliu labai dažnai į žvejybą važiuoti“, – sako žinomas politikas ir pripažįsta, jei žūklė pasiseka, tai norisi pasigirti.

„Didžiausias mano laimikis, atsitiktinai dar anuomet pagautas su senu spiningu, su didžiule blizge pagaminta iš šaukšto – 27 kg šamas. Dar esu pagavęs 16 kg karpį. Vienas iš smagesnių žūklės prisiminimų – tą pačią dieną pagautos 12 ir 16 kg lydekos. Su nuotykiais pavyko tas lydekas ištraukti. Giminaitis nufotografavo mano laimikį, ir nuotraukas įsikėliau į socialinius tinklus. „Facebook‘e“ dar ilgai virė diskusija, ar tikrai šios lydekos yra tokio svorio“, – prisimena LSDDP lyderis G. Kirkilas.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LSDDP rinkimų sąskaitos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?