Išplatintame pranešime rašoma, kad A.Širinskienė galimai nesilaikė Seimo nario priesaikos – sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai – kai nesąžiningai siekdama išlaikyti politinę galią būdama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare ir priklausydama šios partijos frakcijai perėjo į „Tvarkos ir teisingumo (Suverenios Lietuvos)“ frakciją.
„Valstybės politikų elgesio kodeksas įpareigoja Seimo narius laikytis politikų elgesio principų – tai yra sąžiningumo, kai politikas pareigas turi eiti sąžiningai ir laikytis aukščiausių elgesio standartų, turi vengti situacijų, kurios sukeltų visuomenės abejonių. O A.Širinskienės žingsnis ne tik kelia abejonių, bet yra akibrokštas moralės požiūriu visai visuomenei“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijai nurodoma, kad Seimo narės perėjimas į kitą frakciją dėl valdžios išlaikymo yra fiktyvus.
„Pati A.Širinskienė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas viešai patvirtino, kad A.Širinskienė dalyvaus šios partijos frakcijos veikloje. Tuo metu formaliai ji tapo „Tvarkos ir teisingumo (Suverenios Lietuvos)“ frakcijos nare, dėl to ši frakcija gauna ne tik valdžios galias, bet ir papildomą finansinę naudą – seniūno, seniūno pavaduotojo, referentų etatus ir darbo užmokestį“, – sako socialdemokratas Algimantas Salamakinas.
Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių įsitikinimu, Agnė Širinskienė pasielgė nesąžiningai ir pateikė akibrokštą visuomenės priimtoms moralės normoms, tokiu būdu pažemindama ir viso Seimo reputaciją, dar labiau mažindama visuomenės pasitikėjimą Lietuvos parlamentu.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašoma įvertinti Seimo narės A.Širinskienės veiksmus, kuriais buvo pažeistas Valstybės politikų etikos kodeksą, kuriame reikalaujama, kad politikas turi vengti situacijų, kai jo elgesys kenkia institucijos reputacijai ir autoritetui.