LSDP į 2020 metų Seimo rinkimų programą įsirašė tokį sakinį: „Priimsime Partnerystės įstatymą, leidžiantį vienalytėms poroms įteisinti savo šeimyninius santykius.“
Tačiau 5 iš 13 šios partijos atstovų Seime pateikimo metu balsavo „prieš“ Partnerystės įstatymo pataisas, dar du parlamentarai balsavime nedalyvavo.
Tai, pasak Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininko A.Rudomanskio, buvo viena iš priežasčių, kodėl jis nutarė palikti partiją.
O joje politikas teigė susidūręs ir su homofobišku požiūriu, ir su apkalbomis.
Ragina ir kitus pasvarstyti apie narystę
„Išeinu iš LSDP partijos. Daugiau negu 10 metų aktyvios veiklos, nepaisant homofobiško sutikimo jau pirmąją priėmimo į organizaciją dieną.
Būdamas partijoje nuosekliai skatinau partijos kolegas atrasti ir suprasti socialdemokratines vertybes – laisvę, lygybę ir solidarumą.
Man asmeniškai ne kartą teko atlaikyti mano ar man brangių žmonių atžvilgiu skleidžiamą neapykantą, šlykščias apkalbas, tyčinius blokavimus siekiant įgyvendinti veiklą partijoje ir pan.
Gintautui Paluckui tapus pirmininku, kultūra partijoje pradėjo gerėti, tačiau, deja, persilaužimas neįvyko“, – antradienį feisbuke rašė A.Rudomanskis.
„Kairiųjų įsitikinimų vedinas kviečiau savo draugus, bendražygius solidariai padėti bei prisidėti prie laisvės ir lygybės vertybių stiprinimo.
Kartu su jais vedėme mokymus, konferencijas, kūrėme vidines partines organizacines grupes, nešėme LSDP vėliavą į žmogaus teisių gynimo renginius, mezgėme tarptautinius ryšius su Europos kairiaisiais, parašėme begalę straipsnių, dalyvavome įvairiose televizijos laidose, rengėme įstatymų projektus, rinkimų kampanijas ir t.t.
Tačiau šiandien visus, kuriuos pakviečiau į partiją, raginu neskubant apsvarstyti buvimą joje, nes daugiau nebeprašau Jūsų likti LSDP – apsispręskite patys“, – toliau dėstė jis.
Palinkėjo atsigręžti į kairiąsias vertybes
A.Rudomanskis tikino supratęs, kad didesnei daliai LSDP narių Seime jis yra „mažiau žmogus“.
„Partnerystės įstatymo projekto pateikimo kontekste supratau, kad didesnei daliai LSDP narių, nuoširdžiai remtiems atstovams Seime, esu mažiau žmogus.
LSDP, kuri save priskiria Europos progresyviųjų komandai, balsuodami pralenkė net konservatoriai.
LSDP, kuri save priskiria Europos progresyviųjų komandai, balsuodami pralenkė net konservatoriai.
Man gėda ir apmaudu, nes išpažįstantys tikrąsias kairiąsias vertybes dešimtmečiais nediskutuoja dėl žmogaus teisių – tikri kairieji garantuoja ne tik lygias teises, bet ir galimybes. Nes žmonės gyvena čia ir dabar“, – komentavo jis.
A.Rudomanskis kreipėsi į feisbuko draugus ir draugus realiame gyvenime bei prašė nebepriekaištauti dėl LSDP:
„Visada buvau aktyvus ir kovingas žmogaus teisių gynėjas – jūs buvote neteisūs priekaištaudami ir permesdami atsakomybę už LSDP narius, kurie nepalaiko žmogaus teisių.“
Palikdamas partiją naujai išrinktai jos pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei A.Rudomanskis palinkėjo atsigręžti į kairiąsias vertybes.
„Išeinu su niekuo nesusipykęs ir tikiu, kad su kai kuriais jau buvusiais kolegomis bendradarbiausime ateityje, nes partijoje tikrai yra man brangių bendraminčių.
Išeidamas iš LSDP naujai išrinktai pirmininkei bei jos komandai norėčiau palinkėti atsigręžti į kairiąsias vertybes nepaisant partijos buldozerio, kuris dažnai nestabdydamas važiuoja per žmogaus teises ir galimybes, per dirbančiųjų apsaugą nuo išnaudojimo bei progresą“, – savo įrašą feisbuke užbaigė jis.
Pikta, kad LSDP „nepajudėjo iš vietos“
Dėl to, kaip Seime pateikinėjant Partnerystės įstatymą balsavo kolegos socialdemokratai, apgailestavo ir politologas L.Gudžinskas.
„Man kaip socialdemokratui pikta ir apmaudu, kad per ketverius metus nepajudėjome iš vietos. Skirtingai nuo daugumos kitų parlamentinių partijų. Frakcijos sudėtis keitėsi stipriai, procentas liko beveik tas pats.
Prisiimu asmeninę atsakomybę, kad nepakankamai komunikavau su mūsų frakcijos nariais aiškinant, kodėl reikia šio įstatymo.
Jei per kitą balsavimą socialdemokratų palaikymas partnerystės institutui liks toks pats ar kris, laikysiu, kad mano tolesnės pastangos siekti idėjinio partijos atsinaujinimo yra bergždžios. Priimsiu atitinkamus sprendimus“, – feisbuke rašė jis.
L.Gudžinskas taip pat dėkojo Seimo nariams, „kuriems ne vis vien, kiek gerbiamos ir ginamos kiekvieno žmogaus teisės ir orumas“.
Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas buvo vienas iš registravusių Partnerystės įstatymo projektą, bet politikas iš karto perspėjo, kad ne visi frakcijoje pritaria šioms pataisoms.
Seimas projektą dėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo atmetė balsų dauguma – po pateikimo už jį balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 58, septyni susilaikė.
Kitu balsavimu projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti. Pastarieji tikisi, kad jis į Seimo salę sugrįš rudens sesijoje.